Aborcja - tylko fakty

wto, 1 lut 2005, 11:47:43

Autor: Mirosław Miarczyński

Biskupi amerykańscy rozpoczęli kampanię informacyjną mającą na celu uświadomieie opinii publicznej faktów związanych z aborcją. W ramach "Second Look Project" początkowo w waszyngtońskich a później w ogólnokrajowych mediach pojawią się ogłoszenia zachęcające ludzi do "głębszego przyjrzenia się" swoim opiniom na temat prawa do aborcji.

- Trzy dekady po sprawie Roe przeciwko Wade wielu ludzi nadal nie rozumie podstawowych faktów dotyczących legalizacji aborcji - mówi Cleaver Ruse z biura ochrony życia przy Konferencji Episkopatu USA, nawiązujac do wyników ostatniego sondażu przeprowadzonego przez Associated Press. Według niej wyniki ankiety zostały zafałszowane poprzez brak rzetelnych informacji na temat dopuszczalności aborcji.

- Ludzie uważają że prawo do aborcji obowiązujące w naszym kraju jest ograniczone do specyficznych przypadków oraz do pierwszych trzech miesięcy ciąży. Tymczasem sprawa Roe spowodowała, że praktycznie nie ma żadnych ograniczeń czasowych a ciążę można przerwać z dowolnego powodu. Tymczasem większość Amerykanów jest de facto przeciwna późnej aborcji.

Kampania obejmuje około 500 plakatów, które już zaczęły się pojawiać w środkach komunikacji takich jak metro czy autobusy w okręgu Waszyngton. Ogłoszenia zostaną także zamieszczone w głównych gazetach takich jak Washington Post, Washington Times, National Catholic Register, America, Commonweal, New Republic i National Review.

- Nowatorstwo tego projektu polega na tym, że przedstawia on jedynie fakty dotyczące legalnej aborcji i pozwala im mówić za siebie - podkreśla Ruse.

Second Look Project

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050201114743913