Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Dzień Życia Konsekrowanego u Polskich Pallottynów w Rio de Janeiro

W Dzień Życia Konsekrowanego, w liturgiczne święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego 2005 roku w kościele Miłosierdzia Bożego w Rio de Janeiro miała miejsca konsekracja czasowa pallotyńskich kleryków. Czterech złożyło swoje pierwsze przyrzeczenia w Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego a ośmiu odnowiło na kolejny rok swoje przyrzeczenia.Uroczystej Mszy świętej przewodniczył Ksiądz Regionał Tadeusz Domański SAC, a wśród kapłanów koncelebrujących znajdowali się miedzy inny Ksiądz Rektor Seminarium Jarosław Chmielecki SAC i Dyrektor Okresu Wstępnego ks. Paweł Kowalczyk SAC.

Eucharystia rozpoczęła się u drzwi kościoła gdzie Ksiądz Tadeusz dokonał rytu poświęcenia świeczek, z którymi procesyjnie wszyscy weszli do świątyni. Diakon Akacio w imieniu proboszcza ks. Czesława Zająca SAC przywitał zgromadzonych, ciesząc się z dużej liczby przedstawicieli różnych zgromadzeń zakonnych oraz kleryków z archidiecezji Rio de Janeiro. Po odczytaniu Ewangelii Ksiądz Rektor przedstawił kandydatów do złożenia pierwszej konsekracji czasowej.

Następnie ksiądz Regionał przypomniał zgromadzonym o wadze dzisiejszego święta, które jest nie tylko wyrazem wypełnienia Prawa Mojżeszowego ale przede wszystkim aktem przedstawienia się Boga, który poprzez przykład Symeona i Anny ukazuje że spotkać się z Bogiem mogą tylko ci, którzy as do tego przygotowani. Nowicjusze przez dwa lata przygotowywali się aby dziś się ofiarować Bogu i trwać w tej ofierze poprzez życie modlitwa, służbą, posłuszeństwem oraz bezwzględnym zaufaniem Bogu. Nowicjusze odczytali akt przyrzeczenia po czym rodzice wnieśli w procesji strój stowarzyszenia, który ku ogromnej radości zgromadzonych został włożony. Aby żyć w duchu wierności Stowarzyszeniu neoprofesi otrzymali prawo Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. Następnie ośmiu profesów czasowych odnowiło swoje przyrzeczenia. Na zakończenie Eucharystii ksiądz rektor Jarosław Chmielecki SAC podziękował wszystkim za wspólną modlitwę, szczególne słowa uznania złożył na ręce rodziców kleryków oraz dobroczyńców seminarium. Po błogosławieństwie przystąpiono do tradycyjnego zdjęcia.

Ksiądz Regionał Tadeusz Domański SAC, podczas Mszy świętej o godzinie 16:00 otworzył kolejny rok nowicjacki w Nowicjacie Matki Bożej Miłości w Guapiamirim. Eucharystię wraz z księdzem Tadeuszem celebrował Mistrz ks. Paweł Kowalczyk SAC. Tegoroczny nowicjat rozpoczęło 5 młodych mężczyzn, w tym jeden z dalekiej Amazonii. Pełni zapału, radości oraz pełni nadziei rozpoczynają życie na drodze naśladowania świętego Wincentego Pallotiego. Podczas najbliższego roku będą stawiać fundamenty pod budowle zwana osobistym życiem duchowym. W tej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy zawsze mogą liczyć na pomoc starszych współbraci, a w sposób szczególny księdza Pawła, który bezpośrednio będzie ich wprowadzał w duchowość naszego Ojca Założyciela, historie Jego życia, przybliżał podstawy teologii oraz na pomoc ojca duchownego ks. Jana Pietrusa SAC, który będzie czuwał nad prawidłowym przebiegiem życia duchowego.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20050202193808574

No trackback comments for this entry.
Dzień Życia Konsekrowanego u Polskich Pallottynów w Rio de Janeiro | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń