Liga Polskich Rodzin broni życia

pią, 11 lut 2005, 17:42:50

Autor: Mirosław Miarczyński

"Twoje życie też rozpoczęło się z chwilą poczęcia... Liga Polskich Rodzin broni życia" - taka wiadomość wraz z naturalnej wielkości modelem 10-tygodniowego płodu trafił dzisiaj do skrytek poselskich i do blisko stu dziennikarzy. To akcja LPR majaca związek z przyszłotygodniową debatą Sejmu nad projektem ustawy "O świadomym rodzicielstwie".

LPR na wiele różnych sposobów protestuje przeciwko wprowadzanej w proponowanej przez SLD ustawie liberalizacji przerywania ciąży oraz przeciwko zawartym w projekcie innym pomysłom godzącym w życie nienarodzonych dzieci. Jednym z pomysłów jest założenie serwisu internetowego, w którym prezentowane są zapisy proponowanej ustawy wraz z komentarzami dotyczącymi tego jak godzi ona w życie najmłodzszych. Naturalej wielkości model 10-tygodniowego płodu (a więc z czasu gdy według nowej ustawy będzie można usunąć ciążę "na życzenie") ma według LPR uświadomić posłom i dziennikarzom, czego tak naprawdę będzie dotyczyła ich debata.

- Zależało nam na tym, żeby przeciętny poseł Kowalski wziął do ręki model 10-tygodniowego dziecka i się zastanowił, chcieliśmy pokazać, że to już jest człowiek - powiedział Paweł Chruszcz z wydziału medialnego LPR.

Według projektu przygotowanego przez SLD, w ścisłej współpracy z organizacjami kobiecymi, aborcja byłaby bez ograniczeń dopuszczalna do 12 tygodnia ciąży. Po tym czasie możnaby było ją również usunąć - gdyby zagrażała zdrowiu fizycznemu lub psychicznemu lub życiu kobiety, z powodu nieodwracalnego uszkodzenia płodu lub w razie, gdyby ciąża była wynikiem gwałtu. Ciążę do 12 tygodnia życia mogłyby również przerywać nieletnie dziewczyny - bez konieczności powiadamiania o tym rodziców. Ustawa zawiera również zapisy o zobowiązaniu lekarzy do przepisywania środków antykoncepcyjnych na życzenie kobiety oraz rozwiązania zmierzające do dofinansowanie z budżetu do zapłodnienia in vitro i obowiązkową edukację seksualna w szkołach.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050211174250453