Wałęsa kontra Rydzyk

pon, 14 lut 2005, 14:58:42

Autor: Marcin Pijaczyński

"Ojciec Król, Ojciec Rydzyk i całe to środowisko zostało dobrane chyba przez szatana, by zniszczyć Wiarę i Polskę!" - napisał Lech Wałęsa w opublikowanym w "Gazecie Wyborczej" liście, zbulwersowany nadaną w Radiu Maryja w sobotę audycją o lustracji.

Były prezydent i historyczny lider "Solidarnosci" podkreśla, że nie jest w stanie przyglądać się pseudopolitycznym poczynaniom Radia Maryja. Zaznacza jednocześnie, iż nie ma nic przeciwko tematom religijnym poruszanym na antenie.

"Wieczne sianie nienawiści musi się źle skończyć" - pisze Wałęsa. Jego zdaniem, w dużej mierze to właśnie środowisku Radia Maryja zawdzięczamy rozbicie polskich reform i osłabienie polskiej demokracji, a także środowisk politycznych wywodzących się z Wielkiej "Solidarności".

W dotyczącej lustracji audycji, która tak zbulwersowała byłego prezydenta, uczestniczył działacz pierwszej "Solidarności" Krzysztof Wyszkowski. "Wyszkowski zapomniał o jednej grupie agentów, niezdefiniowanej, nienazwanej, arcyszkodliwej. To zakompleksieni mąciciele, ludzie tchórzliwi, intryganci" - stwierdza Wałęsa. Były prezydent podniósł też temat oskarżania jego o współpracę z SB pisząc: "Przedstawiałem dowody, przyprowadziłem sprawców podrabiających materiały - a wy, Ojcowie, wolicie wierzyć SB-ecji, a nie mnie".

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050214145842329