Nie będzie aborcji na życzenie

wto, 15 lut 2005, 13:55:26

Autor: Marcin Pijaczyński

Posłowie zdecydowali o usunięciu z porządku obrad ustawy o świadomym rodzicielstwie. Proponowane przez Joannę Senyszyn z Sojuszu Lewicy Demokratycznej prawo miało zezwalać na usuwanie ciąży na życzenie.

Dzisiejsza batalia sejmowa zakończyła się zwycięstwem przeciwników aborcji. Za rozpatrzeniem projektu ustawy o świadomym rodzicielstwie opowiedziało się 183 posłów, a 199 parlamentarzystów było przeciw. Głosów wstrzymujących się zanotowano 7.

Marszałek Sejmu Włodzimierz Cimoszewicz powiedział, że ten temat nie będzie w obecnej kadencji więcej podnoszony. Zapewnia on, że podobny projekt nie trafi już więcej do porządku obrad. Polityk podkreśla, że w tej kadencji pozostało jeszcze wiele ważnych projektów do rozpatrzenia i Sejm nie będzie zajmował się "wojenką ideologiczną".

Proponowany przez SLD projekt dawał możliwość przerywania ciąży bez ograniczeń do 12 tygodnia. Aborcji można byłoby również dokonać po tym czasie, ale gdyby zagrażało to zdrowiu lub życiu kobiety, a także, gdyby ciąża była efektem gwałtu. Inną przyczyną zezwalającą na późniejsze przerwanie ciąży miało być nieodwracalne uszkodzenie płodu.

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050215135526161