"Pamięć i tożsamość" oburzająca dla Żydów

wto, 22 lut 2005, 10:38:01

Autor: Mirosław Miarczyński

Paul Spiegel, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech skrytykował porównanie aborcji do Holokaustu, jakie papież Jan Paweł II zawarł w swojej najnowszej książce "Pamięć i Tożsamość". Speigel stwierdził, że papieskie stwierdzenia są tak samo "nie do przyjęcia" jak niedawne oświadczenie kardynała Joachima Meissnera.

Spiegel odniósł się do fragmentu książki, w którym Jan Paweł II wskazuje na podobieństwa pomiędzy Holocaustem a aborcją, oraz pisząc iż obie te zbrodnie dokonywane były i są przez ludzi, którzy stawiają się ponad Bożym planem.

Po wspomnieniu iż legalnie wybrany parlament pozwolił Hitlerowi dojść do władzy w Niemczech, papież pisze "Musimy także postawić pod znakiem zapytania regulacje prawne, które są przyjmowane przez parlamenty w obecnym czasie. Najbardziej bezpośrednie skojarzenie jakie przychodzi na myśl to prawa dotyczące aborcji..."

Spiegel wyraził swoje oburzenie mówiąc między innymi, że takie oświadczenia pokazują iż "Kościół katolicki nie rozumie albo nie chce rozumieć ogromnej różnicy jaka występuje między ludobójstwem na masową skalę a tym co kobiety robią ze swoim ciałem".

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050222103801779