Giertych pominięty

pon, 28 lut 2005, 21:08:24

Autor: Marcin Pijaczyński

Podczas wielkopostnego spotkania modlitewnego ze słuchaczami Radia Maryja, ojciec Tadeusz Rydzyk wymienił polityków, którzy zasługują na "wdzięczność" - nie znaleźli się wśród nich liderzy Ligi Polskich Rodzin. Wśród wyróżnionych przez ojca dyrektora znalazł się natomiast Andrzej Lepper - informuje "Gazeta Wyborcza".

Reklamowane przez "Nasz Dziennik" wielkopostne spotkanie modlitewne odbyło się w warszawskiej Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki. Zebrani usłyszeli od ojca Tadeusza Rydzyka, że wdzięczność winni są następującym politykom: posłom Domu Ojczystego, czyli Ewie Kantor, Piotrowi Krutulowi, Gertrudzie Szumskiej, jak również Janowi Łopuszańskiemu i Halinie Nowinie-Konopce z Porozumienia Polskiego, przewodniczącemu Lepperowi z Samoobrony, a także Antoniemu Macierewiczowi i premierowi Janowi Olszewskiemu. Na końcu wyliczanki znalazł się Zbigniew Ziobro z PiS.

Dyrektor Radia Maryja pominął całkowicie starających się o powrót do jego łask liderów Ligi Polskich Rodzin. Politycy LPR często gościli na antenie radia ojca Rydzyka podczas kampanii wyborczej do poprzednich wyborów parlamentarnych. Roman Giertych uniezależnił się jednak później od Radia Maryja ignorując m.in. apel ojca Rydzyka o koalicję prawicy przed wyborami samorządowymi jesienią 2002 r

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050228210824313