Uniwersytecki program rodzinny

wto, 1 mar 2005, 14:34:51

Autor: ks. Artur Karbowy SAC

W ubiegłym roku Instytut Małżeństwa i Rodziny (Instituto para o Matrimônio e a Família IMF) działający przy Katolickim Uniwersytecie Świętego Pawła (UCSP) w Arequipa na południu Peru miał ponad tysiąc zainteresowanych swoich programem. Takie zainteresowanie zmobilizowało władze IMF do zaprezentowania zwiększonego programu do rodziny. Podczas konferencji prasowej dyrektor Instytutu ksiądz Kay Schmalhausen Panizo poinformował o zwiększeniu dwóch podstawowych programów: “Aula do saber” oraz “Uniwersytet dla osób po 50”, programom tym będzie towarzyszyć zwiększone poradnictwo duchowe, rodzinne, psychologiczne oraz prawne.

W tym roku Instytut uruchomił swoją stronę internetową  za pomocą której osoby z Peru oraz całego świata mogą bezpłatnie radzić się specjalistów z dziedziny życia rodzinnego oraz dowiedzieć się o najbliższych programach i akcjach Instytutu, skorzystać z biblioteki o tematyce rodzinnej czy wziąć udział w forum dyskusyjnym.

W ramach Instytutu działa również Centrum Orientacji Rodzinnej (COF) oraz Centrum Pomocy Kobieta (CAM). CAM niesie przede wszystkim pomoc dla kobiet ciężarny, walcząc z aborcja. W 2004 roku pomogło w narodzeniu się 84 dzieciom.

Stworzony w 1997 roku Instytut Małżeństwa i Rodziny przy Katolickim Uniwersytecie Świętego Pawła jest jedyna organizacja w Peru, która poszukuje za pomocą pracy akademickiej rozwiązać problemy rodzinne.

Canção Nova

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050301003451201