"Pamięć i tożsamość" lepsza od Pottera

sob, 12 mar 2005, 00:48:25

Autor: Mirosław Miarczyński

W piątek po południu w wybranych księgarniach rozpoczęła się sprzedaż najnowszej książki Jana Pawła II "Pamieć i tożsamość". Przedstawiciele polskiego wydawcy i księgarze mówią, że zainteresowanie książką przekracza to, którym cieszył się Harry Potter.

Początkowy nakład książki wynosił 400 tysięcy egzemplarzy. Na krótko przed premierą okazało się jednak, że 350 z nich jest już zamówionych przez księgarnie i w sklepach internetowych przez indywidualnych czytelników. Dlatego wydawnictwo postanowiło zwiększyć nakład do 600 tys. egzemplarzy.

"Pamięć i tożsamość" powstała na podstawie nagranej ponad 10 lat temu rozmowy Jana Pawła II z dwoma filozofami – świeckim, profesorem Krzysztofem Michalskim i duchownym - nieżyjącym już księdzem Józefem Tischnerem. Dyskusja dotyczyła najnowszej historii, totalitaryzmów XX wieku, demokracji, wiary, filozofii i rozwoju społeczeństw. Nagrane rozmowy spisano, uporządkowano i uzupełniono o uwagi oraz spostrzeżenia samego papieża.

Książka ma formę zbioru odpowiedzi papieża na pytania dotyczące współczesnego świata, filozofii, ale także wiary i idei ważnych w życiu Jana Pawła II. Dochód z jej sprzedaży ma wesprzeć prowadzony przez wiedeński Instytut Nauk o Człowieku program stypendialny im. ks. Józefa Tischnera.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050312004825640