Kirchentag w Hanowerze już w maju

czw, 17 mar 2005, 11:09:27

Autor: Małgorzata Przymuszała

W dniach 25 a 28 maja tego roku w Hanowerze odbędzie się 30. Ewangelicki Kirchentag. Jak zapowiadają organizatorzy będzie on miejscem dialogu i spotkania z ludźmi z innych chrześcijańskich kościołów i innych religii, z gośćmi ze wszystkich stron świata. Swoje miejsce znajdą również ci, którzy ciągle poszukują wiary.

Hasłem tegorocznej konferencji są słowa Mojżesza: "A gdy twój syn zapyta cię kiedyś..." (5 Moj. 6:20) - To zdanie wyznacza kierunek, w którym powinniśmy spojrzeć, mówią organizatorzy.

Majowy zjazd to doskonała okazja by odpowiedzieć sobie na nurtujące pytania: Co może dać przyszłość i czy można mieć nadzieję? Jak należy mówić dzisiaj o wierze?

Program spotkań jest ułożony w trzy bloki. Każdy blok poświęcony jest innemu zagadnieniu.

Pierwszy: "Jak możemy wierzyć?" Uczestnicy odpowiedzą na pytania czy wiara jest czymś więcej niż jednym zbiorem twierdzeń. Czy zawsze wiemy, w co wierzymy? Czy jesteśmy w stanie wyjaśnić, co odróżnia ewangelików od członków innych religii i co łączy ich z chrześcijanami innych kościołów? Czy wiemy, jak możemy wyrazić naszą wiarę? Spirytyzm, tożsamość i tradycja - w dialogu między sobą, z innymi chrześcijanami i innymi religiami- to tylko niektóre z tematów, które będą poruszane w tym bloku.

Drugi z nich dotyczyć będzie odpowiedzi na pytania: "Jak chcemy żyć?" Życie potrzebuje wartości. Wartości muszą zostać otrzymane - w szkole, w rodzinie, poprzez pośrednictwo mediów, w pracy. Ale czy to nadal ma miejsce? Co wyznacza chrześcijanom miejsce na świecie i na co powinni się ukierunkować w tym niepewnym czasie?

Ostatni blok, dotyczy działania. "Czy wspólne działanie łączy ludzi?" Z pewnością poruszone zostaną tematy związane z globalizacją, zaangażowaniem władz w przeciwdziałaniu uniformizacji społeczeństwa. Uczestnicy będę mogli wypowiedzieć się na tematy: jakie jest miejsce człowieka między gospodarką a polityką?

Oprócz debat organizatorzy przewidzieli również atrakcje kulturalne. Będą koncerty, występy teatrów oraz kabaretu.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050317105427284