"Papież Grzegorz XVII" umarł

czw, 24 mar 2005, 00:21:13

Autor: Mateusz Markiewicz

W wieku 58 lat zmarł w Hiszpanii antypapież "Grzegorz XVII". Clemente Dominguez Gomez po śmierci Pawła VI ogłosił sam siebie "papieżem". Jana Pawła I i Jana Pawła II uważał za antypapieży.

"Ojciec Święty" zmarł w swojej siedzibie w Palmar de Troya w Andaluzji. Poinformowały o tym 22 marca władze tego miasteczka.

Clemente Dominguez Gomez stał się osobą znaną w 1968r. Wtedy, wraz z trójką innych dzieci, otrzymał rzekome objawienia Matki Boskiej. Kościół nie uznał ich. "Objawienia" miały miejsce właśnie w Palmar de Troya niedaleko Sewilli.

To tam zbudował otoczoną wysokim murem monumentalną bazylikę. Pieniądze na jej budowę, 16 milionów peset, otrzymał w 1972r. od pewnej hiszpańskiej baronowej.

"Zakon Karmelitów Świętego Oblicza", który obecnie liczy kilkuset członków na całym świecie, założył właśnie "Grzegorz XVII" w 1974r. Władze hiszpańskie uznały "zakon" w 1988r. i wpisały do rejestru stowarzyszeń religijnych.

Swój "Kościół" składajacy się z jednej "archidiecezji" i 7 "diecezji" (w tym 4 poza Hiszpanią) stworzył w 1976r. Święcenia kapłańskie i sakrę biskupią miał ponoć otrzymać od Abpa Pierre'a Martina Ngo-dinh-Thuc, Wietnamczyka, Metropolity Hue. Za bezprawne noszenie stroju duchownego został wtrącony do więzienia w 1976r.

Ogłaszając się "papieżem" w 1978r. przyjął imię Grzegorza XVII z Zakonu Karmelitów Świętego Oblicza, śmiał twierdzić, że na ten urząd powołał go sam Bóg. "Na wieki" "przywrócił" trydencki ryt Mszy Św. Kreował także 24 "kardynałów". "Kanonizował między" innymi: Gen. Francisco Franco Bahamonde, Krzysztofa Kolumba. "Ekskomunikował" m.in. Hiszpańską Rodzinę Królewską. Ogłosił dwa "dogmaty": "o niepokalanym poczęciu św.Józefa" i "cielesnej obecności Matki Boskiej w Eucharystii". Ponadto głosił, że Watykan jest infiltrowany przez marksistów i masonów.

Na podstawie informacji Katolickiej Agencji Informacyjnej

Hiszpański konkurent polskiego papieża

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050323212113420