Obrady Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego

sob, 2 kwi 2005, 08:28:05

Autor: Maciej Pasternak

W sobotę w Warszawie rozpoczęły się obrady siódmej dorocznej sesji XI Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Zainaugurowało ją nabożeństwo w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie przy placu Małachowskiego odprawione wspólnie z członkami Synodu Kościóła Ewangelicko-Reformowanego, który również rozpoczyna obrady tego samego dnia.

W kwietniu bieżącego roku przypada także 35 rocznica podpisania przez Synody tych Kościołów deklaracji o wspólnocie ołtarza i ambony (interkomunii), co było nawiązaniem do podpisanej przed 435 laty Ugody Sandomierskiej z roku 1570.

Po nabożeństwie obydwa Synody obradować będą w siedzibach swoich Kościołów (ul. Miodowa i al. Solidarności). 

Synod Kościoła będzie poświęcony sprawozdaniom z życia Kościoła i działalności agend kościelnych. Synod dokona także wyborów nowego Prezesa Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. W poprzedniej, 5-letniej kadencji Prezesem Diakonii był bp senior Jan Szarek. Można też przypuszczać, że Synod wyda oświadczenie w sprawie choroby Jana Pawła II.

W swoim piśmie Rada Synodalna zwróciła się do wszystkich parafii o modlitwy przyczynne za obrady Synodu.  

Nabożeństwo synodalne z kościoła luterańskiego św. Trójcy w Warszawie będzie retransmitowane przez Polskie Radio na falach Radia Parlament (tylko fale długie 198 kHz) w niedzielę, 17 kwietnia br. w godzinach 8.00-9.00 i 17.00-18.00.  

Więcej: www.luteranie.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050402082805688