Kondolencje polskich Zielonoświątkowców

wto, 5 kwi 2005, 17:08:27

Autor: Joanna Gacka

Biskup Mieczysław Czajko, zwierzchnik Polskiego Kościoła Zielonoświątkowego przesłał na ręce biskupa Piotra Libery list kondolencyjny związku ze śmiercią papieża Jana Pawła II. Poniżej przedstawiamy pełen tekst listu.

Ekscelencjo,
Drogi Księże Biskupie,

proszę przyjąć nasze – Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce – wyrazy najserdeczniejszego współczucia z powodu odejścia z doczesności Papieża, Jana Pawła II.

Dzielimy smutek polskiej i światowej wspólnoty Kościoła Rzymskokatolickiego, ale też nadzieję zmartwychwstania, której fundamentem jest chwalebne Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, naszego Pana.

Jan Paweł II był Wielkim Człowiekiem, który wywarł ogromny wpływ na naszą epokę. Nasza radość jest tym większa, iż był naszym Rodakiem.

Jego autorytet sięgał poza granice własnej chrześcijańskiej rodziny wyznaniowej. Zielonoświątkowcy będą pamiętać Jego zawsze życzliwy stosunek do przebudzenia pentekostalnego oraz Jego zaangażowanie w ruch charyzmatyczny, ruch odnowy w Duchu Świętym w całym Kościele Chrystusowym w minionym stuleciu.

„Błogosławieni są odtąd umarli, którzy w Panu umierają. Zaprawdę, mówi Duch, odpoczną po pracach swoich; uczynki ich bowiem idą za nimi”.
(Ap. 14,13)


W Chrystusie Panu

bp Mieczysław Czajko
Zwierzchnik Kościoła Zielonoświątkowego

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050405200827261