Robinson: "Nigdy nie powiedziałem, że Jezus był gejem"

śro, 6 kwi 2005, 13:50:55

Autor: Anna Węgrzecka

Biskup Kościoła Episkopalnego diecezji New Hampshire, Gene Robinson, zaprzecza jakoby kiedykolwiek sugerował w swoich wypowiedziach, że Jezus był homoseksualistą. Gene Robinson jest pierwszym episkopalnym biskupem, który otwarcie mówił o swoim homoseksualizmie i żyje w związku ze swoim partnerem.

Jego ordynacja na biskupa spowodowała ogromny kryzys we wspólnocie anglikańskiej.

Od lutego bieżącego roku jest atakowany ze względu na swoje kontrowersyjne wypowiedzi dotyczące seksu. Jak sam twierdzi, z początku walczył ze swoimi pragnieniami zakładając rodzinę. “Uważam, że tradycyjna rodzina jest cudowną sprawą. Sam jestem jej owocem” – można przeczytać na forum internetowym Christ Church w Hamilton. Jednak od wielu lat żyje w związku ze swoim partnerem. Teraz uważa, że jego rodzina tylko w niewielkim stopniu odbiega od modelu tradycyjnego. Według niego Jezus także wiódł życie nie całkiem zgodne z tradycją.

“Człowiek, za którym podążamy żył samotnie; podróżował z grupą mężczyzn, chociaż wokół było mnóstwo kobiet; który miał ucznia, znanego nam jako “tego, którego Jezus umiłował”; który mówił: “Któż jest moją matką i moimi braćmi? (...) Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je”; nikt z nas nie użyłby tak ostrych słów. Takim Jezus jest, taki był, do końca swego ziemskiego życia” – napisał biskup na kościelnym forum. Jednakże Robinson dodaje również, iż wnioskowanie, że Jezus był homoseksualistą, ponieważ nie miał żony ani dzieci jest całkiem błędne i fałszywe. Podobnie jak twierdzenia, że utrzymywał stosunki seksualne z którąś z otaczających go osób (kobietą lub mężczyzną).

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/2005040613505511