Polscy muzułmanie: żal, smutek oraz współczucie

czw, 7 kwi 2005, 00:06:21

Autor: Mirosław Miarczyński

Wyrażamy najgłębszy żal i smutek oraz współczucie z powodu śmierci wielkiego papieża Polaka - Jana Pawła II. - czytamy w oświadczeniu jakie po śmierci Papieża wydał Związek Wyznaniowy Liga Muzułmańska w R.P.

Związek Wyznaniowy Liga Muzułmańska w R.P. oraz organizacje działające w ramach Ligi (Stowarzyszenie Studentów Muzułmańskich; Muzułmańskie Stowarzyszenie Kształcenia i Kultury) i wszyscy muzułmanie w Polsce, są głęboko zasmuceni odejściem papieża, gdyż był to człowiek wielkiego ducha i o dobrym sercu. Głosił i poświęcił się wartościom, które My, muzułmanie, także wyznajemy, i do których dążymy: pokój, sprawiedliwość, porozumienie i nadzieję. Jego odwiedziny w kraju i spotkania z muzułmanami polskimi, pozostały żywe w naszej pamięci.

Jego dzieło będziemy wspominać z wielkim szacunkiem, zarazem mając nadzieję, że następcy w stolicy piotrowej będą kontynuować i rozwijać dorobek Jana Pawła II. Głęboko ufamy w dalszy rozwój dialogu muzułmańsko-chrześcijańskiego, z którego wszyscy ludzie, w Polsce i na świecie, będą zadowoleni.

Przewodnicząca Rady Naczelnej
Ligi Muzułmańskiej w RP
Iwona Alkhalayla

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050407001521877