Cuda dzięki wstawiennictwu Jana Pawła II

nie, 10 kwi 2005, 01:39:42

Autor: Mateusz Markiewicz

Luigi Accattoli na łamach "Corriere della Sera" podaje, że do św. Kongregacji ds. Świętych ciągle wpływają informacje o cudach, do któróch miało dojść dzięki wstawiennictwu Jana Pawła II, zwanego przez wiernych Wielkim, jeszcze za jego życia.

Według Accatoliego "mają tam być materiały dotyczące wydarzeń, które miały miejsce w Indiach, Meksyku i Rumunii, a dotyczących uzdrowienia chorych, którzy brali udział w mszach papieskich bądź otrzymali jego błogosławieństwo". 

W mediolańskim dziennik znany watykanista donosi także reakcje kardynałów na okrzyki skandowane przez ludzi podczas Mszy pogrzebowej Jana Pawła II. Kardynał Fiorenzo Angelini, emerytowany przewodniczący Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia powiedział: "To, czego byliśmy świadkami na placu  to odpowiedź na nauczanie Ojca Świętego. Odpowiedź znacznie silniejsza od tej, jakiej się spodziewaliśmy, a więc: nie lękajcie się! - jakby to on sam powiedział."

Kardynał Jean-Louis Tauran, emerytowany szef watykańskiej dyplomacji twierdzi, że było to "wezwanie do podjęcia dziedzictwa tego Papieża", polegającego m. in. na "bogactwie, jakie stanowi dla Kościoła jego widzialność". Accattoli na podstawie tych głosów  "istnieje możliwość, iż dzisiaj znowu", jak to miało miejsce w średniowieczu, "tłum może mieć wpływ na wybór papieża".

Źródło: Katolicka Agencja Informacyjna, "Corriere della Sera", "La republica"

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050410115842544