Baptystyczny misjonarz zabity w Bangladeszu

wto, 12 kwi 2005, 16:44:08

Autor: Joanna Gacka

Pozbawione głowy ciało Dulala Sarkara, misjonarza i ewangelisty zaleziono w miasteczku Jalalpur w połuniowo zachodniej części Bangladeszu. Baptystyczny pastor został zabity 8 marca.

Dulal Sarkar miał 35 lat i pracował jako świecki pastor jednej z placówek Wolnego Kościoła Baptystycznego w Bangladeszu. Na tydzień rzed morderstwem zaprosił liku muzułmanów na dyskusję na tematy religijne ze starszym pastorem kościoła. 8 marca Sarkar ponownie rozmawiał w kosciele z ludźmi na temat swojej wiary, jednak tym razem gdy wracał do domu został zaatakowany przez gruupę uzbrojnych mężczyzn, którzy według jednego ze źródeł "oddzielili jego głowę od ciała". Napastnicy zostali zidentyfikowani jako jeden z oddziałów islamskich ekstremistów.

Żona Sarkara złożyła doniesienie o przestępstwie i morderców aresztowano. Niestety, nie uchronio to wdowy od koniecznosci ukrywania się w domach przed żądnymi zemsty towarzyszami uwięzionych zabójców. Dodatkowo lokalne źródła chrześcijańskie poddają w wątpliwość, czy w ogóle dojdzie do wymierzenia sprawiedliwości za zbrodnię - już rozpoczęły się naciski na zwolnienie przestępców z więzienia. Przypadki uwolnienia winnych na przykład za łapówkę są w Bangladeszu na porządku dziennym.

Mimo iż większość mieszkańców tego państwa identyfikuje się raczej z umiarkowanym islamem, w ostatnich miesiącach coraz bardziej aktywne stają się tam muzułmańskie bojówki, składające się z ekstremistów.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050412164408179