Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Duchowe przesłanie w filmach - "Meggido"

"Megiddo" jest przedmową i ciągiem dalszym tego, o czym opowiada film „Kod Omega”. Aby mógł powstać ciąg dalszy tego filmu, twórcy musieli zmienić zakończenie części pierwszej. Ale to nowe zakończenie jest o wiele lepsze.„Meggido” jest opowieścią o Stone Alexander (antychryście), który rośnie i zdobywa moc potrzebną mu w dniu końca świata. W filmie tym jest jednak dwóch bohaterów. Jednym jest wspomniany Stone, a drugim jego brat, który równoważąc zło, jest przepełniony wyjątkową dobrocią. Narodził się on, aby zmierzyć się z biblijną bestią.

Oto kilka wątków z duchowym przesłaniem, zaczerpniętych z filmu.

1. Film rozpoczyna się sceną, w której dorastający Stone mówi: „Przez pięć stuleci walczyłem, aby zostać usłyszanym…” Szatan próbował ustanowić swoją władzę przez wiele lat, wykorzystując do tego różnych ludzi: Stalina, czy też Hitlera. Ale pomimo jego starań, nic nie może stać się wcześniej niż we wskazanym przez Boga czasie.

2. Wykorzystując swoje nadprzyrodzone zdolności, Stone będąc jeszcze dzieckiem, chcąc spalić swego brata, wyjmuje nieco ognia z kominka i rzuca na niego. Szatan bardzo często korzysta ze śmierci, chcąc w ten sposób pokonać cud narodzin. Próbował zniszczyć w ten sposób Mojżesza, Jezusa, obecnie próbuje pokonać ludzkość wykorzystując do tego aborcję.

3. Upuszczając zapałkę, aby spalić swojego brata Stone powiedział: „Władca daje, Władca odbiera.” W tej scenie widać, że już od najmłodszych lat antychryst próbuje nazwać siebie „Władcą”.

4. W pewnym momencie widzimy jak Stone gra na skrzypcach. Musimy pamiętać, że Szatan był kiedyś w Niebie i być może był tam muzykiem.

5. Stone w wyniku zazdrości (uczucie diabelskie), chcąc zdobyć pewną kobietę, ciężko rani żołnierza, pokazując w ten sposób, że nie potrafi pracować w zespole ani w żadnej społeczności.

6. Stone proponuje dowódcy akademii swoją duszę gdyby obsłużył go. Ale to kłamstwo. To Bóg ma we władaniu wszystkie dusze, nawet duszę Szatana, i tylko On decyduje o naszej wieczności, bez względu na to czy akceptujemy czy też zaprzeczamy temu, że Chrystus oddał za nas swoje życie.

7. Kiedy brat Stone’a był jeszcze dzieckiem, usłyszał od ojca, aby był sobą i nie starał się upodabniać do Stone’a. Każdy powinien się starać być tą osobą, jaką stworzył Bóg.

8. Stone wiele rzeczy powiedział w zaufaniu, ale nie wszystkie okazały się prawdą. Widzimy więc, że Szatan nie jest prorokiem, tylko dzięki kłamstwu próbuje stworzyć jakąś prawdę. To jest prawdziwy powód, dla którego czytamy przepowiednie, próbujemy wywróżyć przyszłość z dłoni lub kart tarrota. Diabeł może obdarzyć kogoś darem „jasnowidztwa” i próbuje zmusić ich, aby zezwolili na działanie siłom duchowym w ich życiu. Dlatego właśnie wiele z pierwszych odczuć jest przyjemnych, aby doświadczana osoba uległa złudzeniom i uwierzyła w swoje siły nadprzyrodzone.

9. Stone zabija swojego ojca, aby użyć jego firmę medialną do zawładnięcia światem. To jest kolejne zaplanowane morderstwo (tym razem udane) i jest ono przykładem na to, że nie szanował on wcale swojego ojca.

10. Inną ważną rzeczą, na którą zwraca uwagę zabicie ojca przez Stone’a jest fakt, że dla Szatana lojalność nic nie znaczy. Czy nie sądzisz, że czasem ulegasz diabelskim podszeptom w swoim życiu?

11. Niemal wszystkie kraje świata połączyły się w jedną unię, za wyjątkiem Ameryki Łacińskiej, Chin i Stanów Zjednoczonych. Obraz bardzo przypominający to, co się teraz dzieje na świecie. Unia Europejska wspiera terroryzm, popierając propalestyńską politykę. W konstytucji europejskiej nie zostanie umieszczone zdanie o Bogu lub ochronie praw religijnych. Francja i Niemcy próbują wprowadzić w życie zakaz noszenia symboli religijnych. Kościół europejski wciąż traci wiernych. Możemy być bliżej końca niż to się nam wydaje.

12. Zauważyłem również, że prezydent Stanów Zjednoczonych przedstawiony w filmie przypomina niezwykle Bush’a, który obecnie piastuje ten urząd.

13. Stone grozi Dawidowi (swojemu bratu), że oskarży go o spowodowanie śmierci ojca. Twierdzi, że ludzie w to uwierzą, ponieważ „ludzie wierzą we wszystko, co zobaczą w telewizji”. Jakież to prawdziwe...

14. Stone grozi Bogu i zachęca go by „wylał misy swego gniewu” na ziemię. Twierdzi, że udowodniłby mu wówczas, że ludzie będą służyli jemu, a nie Bogu. To może być przyczyna, dla której szatan atakuje nas, gdy grzeszymy, chce zdobyć władzę nad grzesznikami.

15. Gdy mówi publicznie wszystkim, że chce ich dobra, rozkazuje jednocześnie zabić tych, którzy mu się sprzeciwiają. Dzisiaj wielu polityków myśli dokładnie tak samo.

16. Stone więzi swoją własną żonę, by utrzymać nad nią kontrolę. Osobiście wątpię, czy antychryst ma tylko jedną żonę. Prawdopodobnie ma wiele kobiet, z którymi zdradza. Jakkolwiek by nie było, jest to kolejny przykład na zrywanie związków... zabić brata... zabić ojca... skrzywdzić żonę... Zły to po prostu zły.

17. Stone sprowadza nieszczęście na naród i mówi, że ocali go tylko wówczas, gdy ludzie będą mu służyli. To przykład tego, jak obecnie działa szatan. Sprowadza na ludzi choroby, biedę, rozwody itp. a później, gdy doprowadzi do tego, że wyprą się Boga, uzależnia ich od siebie. Później Stone twierdzi, że wyroki boskie pochodzą od niego. Zły prawdopodobnie by to zrobił wiedząc, że Bóg tak zrobi.

18. Szatan zawsze posługiwał się jedynie strachem, a więc można się spodziewać, że rządzić ludzkością będzie chciał w ten sam sposób. Będzie prawdopodobnie rządził za pomocą strachu i terroru, zamiast miłości i szacunku.

19. Często widzimy kłótnie i walki pomiędzy ludźmi Sone’a. Bierze w nich udział nawet jego duchowy przewodnik. Taka musi być prawda o szatanie. Wiele osób twierdzi, że siły szatańskie są zjednoczone i lojalne. Jednak demony utraciły niebo z powodu buntu. Przez całą historię powodowały bunty. Najprawdopodobniej walczą one między sobą przez cały czas, tak, jak robili to mitologiczni bogowie, którzy prawdopodobnie zostali stworzeni na podobieństwo demonicznych duchów, które chciały zwrócić na siebie uwagę.

20. Sekretarz stanu jest tym, który chce obalić prezydenta. I znowu...to profetyczna ironia z naszego obecnego sekretarza stanu, Powella, który przez większość swojej pracy w pierwszej administracji działał przeciwko prezydentowi Bushowi

21. David otrzymuje wiadomość od Boga w ekstremistycznym kościele. Obraz ten oznacza, że Bóg może do nas przemówić w każdym kościele. Nie musimy szukać tego najlepszego.

22. Kolejna prorocza ironia: ektremistyczny kościół chwali prezydenta USA, gdy on wchodzi do niego. Obecnie kościół chrześcijański w Ameryce podnosi się dzięki wsparciu prezydenta Busha.

23. Na końcu, światowa prasa jest całkowicie kontrolowana przez unię narodów, w gazetach nie ma żadnej wzmianki o jej nielegalnej działalności. Tak się dzieje w każdej dekadzie. Nasze media również ulegają nie-kwestionowanej magii obecnego świata.

24. „Przeceniasz siebie. Zawsze to robiłeś” – powiedział Stone’owi Dawid. Diabeł zawsze kłamie mówiąc o swojej potędze, czyniąc siebie w ten sposób o wiele bardziej potężniejszym niż jest naprawdę. On przekonuje inne demony, że właśnie pokonał Boga. 25. „Te ciała na zewnątrz, to są moje trofea” – to oświadczenie szatana ma w sobie wiele prawdy. Ale on tak naprawdę nie posiada na własność nawet swojego ciała, a co dopiero mówić o innych.

26. Efekty specjalne w tym filmie są naprawdę zaskakujące. Prawdopodobnie dlatego, że były robione przez tych samych ludzi, którzy pomagali przy tworzeniu filmów takich jak: „Liga Niezwykłych Dżentelmenów”, „ Z Archiwum X” czy też „Dzień Niepodległości” i wiele, wiele innych tytułów.

27. Po zakończonej walce z Bogiem widzimy kim Szatan jest naprawdę. Według mnie, może tak się zdarzyć naprawdę. Diabeł może chcieć przestać się ukrywać, aby tylko zdobyć chwałę za sam atak na Niebo.

28. Diabeł w zaatakowanie Boga musiał włożyć wiele wysiłku, tymczasem Bóg może pokonać go bez żadnego wysiłku, w ciągu zaledwie jednej sekundy. Możliwe to jest dlatego, że Bóg jest we władaniu wszystkich naszych dusz, wszystko z Niego bierze początek i to On może je zawołać do siebie w każdej chwili.

29. Oglądałem ten film w kinie i wyjątkowym przeżyciem był chwila, kiedy Szatan ginął w jeziorze płomieni, a publiczność w tym momencie biła brawa. Jestem pewien, że okażemy równie wielką radość kiedy stanie się to naprawdę.

Tekst pochodzi z serwisu  Providential Plan Movie Reviews i jest częscią projektu mającego na celu ukazanie religijnego przesłania w filmach. Został przetłumaczony oraz opublikowany za zgodą autora.

Tłumaczenie: Anna WęgrzeckaOpcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/2005041410270942

No trackback comments for this entry.
Duchowe przesłanie w filmach - "Meggido" | 2 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Duchowe przesłanie w filmach - "Meggido"
namor pią, 15 kwi 2005, 13:18:43
Stone zabija swojego ojca (...) To (...)morderstwo (tym razem udane) (...) jest ono przykładem na to, że nie szanował on wcale swojego ojca. Cóż za wnikliwy wniosek ;)

---
Roman Zając.

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń