Polskie władze zapraszają Benedykta XVI

śro, 20 kwi 2005, 23:19:00

Autor: Joanna Gacka

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski w imieniu najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej, Episkopatu, duchownych oraz wszystkich Polaków wystosował zaproszenie do papieża Benedykta XVI do złożenia wizyty duszpasterskiej w Polsce.

"Pielgrzymka Papieża Benedykta XVI do Polski pozwoli pogłębić refleksję nad takimi wartościami, jak wiara, sprawiedliwość, wolność, miłość i pokój. Będzie to również okazja do ukazania Papieżowi Benedyktowi XVI piękna naszego kraju i przywiązania Polaków do Kościoła Powszechnego. " - napisał w swoim liście prezydent. Podkreślił także iż w obecnych czasach ludzie potrzebują pełnego mądrości i oddania przewodnictwa duchowego, a niezwykły autorytet, jakim cieszył się Papież Jan Paweł II był tego najlepszym dowodem.

O tym, że oprócz Kolonii pierwszą zagraniczną podróżą nowego biskupa Rzymu mogłaby być ojczyzna poprzedniego papieża, media spekulowały już kilka godzin po tym gdy Joseph Ratzinger został wybrany na stolicę Piotrową. Wczoraj Benedykt XVI otrzymał zaproszenie do Polski od krakowskich studentów.

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050420231900131