Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Formacja Eucharystyczna czlonkow Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego

21 kwietnia 2005 roku w 210 rocznice urodzin świętego Wincentego Pallottiego odbyło się w parafii Świętej Elżbiety Królowej Portugalii w Rio de Janeiro III Spotkanie Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego z regionu Rio de Janeiro.  Tegoroczne spotkanie było prowadzone wokół tematu: “Formacja Eucharystyczna członków Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego”. Większość wykładów prowadził ks. Ângelo Lôndero SAC z prowincji Santa Maria – przewodniczący Rady Krajowej ZAK w Brazylii. W Spotkaniu uczestniczyli również: Ksiądz Regional Tadeusz Domański SAC; ks. Jan Stawicki SAC – wiceprzewodniczący Rady Krajowej ZAK w Brazylii oraz Sekretarz ds Apostolstwa Regii Matki Bożej Miłosierdzia. Oczywiście nie zabrakło członków ZAK: księży, kleryków, siostry pallottynki oraz przedstawicieli laikatu z naszych parafii i grup zainteresowanych przystąpieniem do ZAK.

W Spotkaniu uczestniczyło ponad 50 osób reprezentujących parafie pallottyńskie oraz grupy takie jak: Consagrar-te-ei, Młodzież Pallottyńska, Jerusalém Jovens, grupę osób starszych imieniem Elizabet Sanna, Miłosierdzia Bożego oraz prawie 50 kleryków i księży pallottyńskich i dwie siostry pallottynki z Itaipava. W czasie pierwszego wykładu ks. Jan Stawicki SAC przedstawił rzeczywistość ZAK w Rejonie Rio de Janeiro a ks. Ângelo Lôndero SAC sytuacje ZAK po zatwierdzeniu przez Stolice Apostolska Statusu ZA oraz nawiązując do Roku Eucharystycznego formacje eucharystyczna członków ZAK. W części popołudniowej omówiono normy towarzyszące wstąpieniu do ZAK oraz omówiono Regulamin Rady Krajowej ZAK.

Zakończenie pierwszego dnia Spotkania nastąpiło podczas Eucharystii, której przewodniczył Ksiądz  Tadeusz Domański SAC a koncelebrowali obecni pallotyni z proboszczem miejsca ks. Jarosławem Kaczmarkiem SAC na czele. W czasie homilii ks. Ângelo przypomniał, ze: “narodziny oraz życie św., Wincentego Pallottiego był prezentem od Boga poprzez który chciał On ubogacić swój Kościół. Założenie ZAK ma na celu współpracę w wzroście Królestwa Bożego w Kościele, z Kościołem i poprzez Kościół. Wszyscy członkowie tej rodziny, która nazywa się ZAK przypada w udziale być wiernymi dziedzictwu pozostawionym nam przez świętego Wincentego Pallottiego, aby Jego charyzmat żył w Kościele”.

Podczas dziękczynienia za pomocą inscenizacji teatralnej przedstawiono podstawowe momenty z życia świętego Wincentego Pallottiego, które stały się motorem do założenia ZAK. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, z grupy młodzieży młodszej oraz grupy młodzieżowej z parafii Świętej Elżbiety Portugalskiej w Rio de Janeiro ukazała piękna wieczernika, gdzie Apostołowie wraz z Maryja otrzymali dary Ducha Świętego, obraz który stal się inspiracja do wielkiego dzieła Świętego Wincentego: Stowarzyszenia i Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego.

Podczas drugiego dnia Spotkania 22 kwietnia księża, klerycy z Regii Matki Bożej Miłosierdzia oraz Siostry Pallotynki z Itaipava dzielili się swoimi doświadczeniami aktywności ZAK w miejscach gdzie pracują oraz rozpatrywano podstawowe kwestie związane z Krajowym oraz Międzynarodowym Zebraniem ZAK.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20050423022728287

No trackback comments for this entry.
Formacja Eucharystyczna czlonkow Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń