Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Formacja Eucharystyczna czlonkow Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego

21 kwietnia 2005 roku w 210 rocznice urodzin świętego Wincentego Pallottiego odbyło się w parafii Świętej Elżbiety Królowej Portugalii w Rio de Janeiro III Spotkanie Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego z regionu Rio de Janeiro.  Tegoroczne spotkanie było prowadzone wokół tematu: “Formacja Eucharystyczna członków Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego”. Większość wykładów prowadził ks. Ângelo Lôndero SAC z prowincji Santa Maria – przewodniczący Rady Krajowej ZAK w Brazylii. W Spotkaniu uczestniczyli również: Ksiądz Regional Tadeusz Domański SAC; ks. Jan Stawicki SAC – wiceprzewodniczący Rady Krajowej ZAK w Brazylii oraz Sekretarz ds Apostolstwa Regii Matki Bożej Miłosierdzia. Oczywiście nie zabrakło członków ZAK: księży, kleryków, siostry pallottynki oraz przedstawicieli laikatu z naszych parafii i grup zainteresowanych przystąpieniem do ZAK.

W Spotkaniu uczestniczyło ponad 50 osób reprezentujących parafie pallottyńskie oraz grupy takie jak: Consagrar-te-ei, Młodzież Pallottyńska, Jerusalém Jovens, grupę osób starszych imieniem Elizabet Sanna, Miłosierdzia Bożego oraz prawie 50 kleryków i księży pallottyńskich i dwie siostry pallottynki z Itaipava. W czasie pierwszego wykładu ks. Jan Stawicki SAC przedstawił rzeczywistość ZAK w Rejonie Rio de Janeiro a ks. Ângelo Lôndero SAC sytuacje ZAK po zatwierdzeniu przez Stolice Apostolska Statusu ZA oraz nawiązując do Roku Eucharystycznego formacje eucharystyczna członków ZAK. W części popołudniowej omówiono normy towarzyszące wstąpieniu do ZAK oraz omówiono Regulamin Rady Krajowej ZAK.

Zakończenie pierwszego dnia Spotkania nastąpiło podczas Eucharystii, której przewodniczył Ksiądz  Tadeusz Domański SAC a koncelebrowali obecni pallotyni z proboszczem miejsca ks. Jarosławem Kaczmarkiem SAC na czele. W czasie homilii ks. Ângelo przypomniał, ze: “narodziny oraz życie św., Wincentego Pallottiego był prezentem od Boga poprzez który chciał On ubogacić swój Kościół. Założenie ZAK ma na celu współpracę w wzroście Królestwa Bożego w Kościele, z Kościołem i poprzez Kościół. Wszyscy członkowie tej rodziny, która nazywa się ZAK przypada w udziale być wiernymi dziedzictwu pozostawionym nam przez świętego Wincentego Pallottiego, aby Jego charyzmat żył w Kościele”.

Podczas dziękczynienia za pomocą inscenizacji teatralnej przedstawiono podstawowe momenty z życia świętego Wincentego Pallottiego, które stały się motorem do założenia ZAK. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, z grupy młodzieży młodszej oraz grupy młodzieżowej z parafii Świętej Elżbiety Portugalskiej w Rio de Janeiro ukazała piękna wieczernika, gdzie Apostołowie wraz z Maryja otrzymali dary Ducha Świętego, obraz który stal się inspiracja do wielkiego dzieła Świętego Wincentego: Stowarzyszenia i Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego.

Podczas drugiego dnia Spotkania 22 kwietnia księża, klerycy z Regii Matki Bożej Miłosierdzia oraz Siostry Pallotynki z Itaipava dzielili się swoimi doświadczeniami aktywności ZAK w miejscach gdzie pracują oraz rozpatrywano podstawowe kwestie związane z Krajowym oraz Międzynarodowym Zebraniem ZAK.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20050423022728287

No trackback comments for this entry.
Formacja Eucharystyczna czlonkow Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń