Pierwsza konferencja imamow w Wiedniu

pon, 25 kwi 2005, 14:10:54

Autor: Gość serwisu

W nadchodzącą sobotę odbędzie się w Wiedniu pierwsza konferencja austriackich reprezentantów islamskiej wspólnoty religijnej. Oczekuje się, że przybędzie na nią ok. 100 dostojników, którzy zajmą się opracowaniem dokumentu będącego zbiorem zasad działania wspólnoty islamskiej.

W konferencji udział weźmie ok. 25 kobiet - muzułmańskich teologów, nauczycielek religii i profesorów.

Według zapowiedzi pełnomocnika do spraw integracji islamskiej wspólnoty wyznaniowej w Austrii - Omara Al Rawiego - pracę nad wspomnianym dokumentem podejmą imamowie (osoby celebrujące islamskie nabożeństwa, wygłaszające kazania i mające prawo do nauczania zasad religii islamskiej) i przywódcy gmin islamskich. Konferencja ta ma na celu ugruntowanie pozycji wspólnot muzułmańskich w Europie i uzmysłowienie reszcie społeczeństwa europejskiego, że muzułmanie są również jego integralną częścią.

Uczestnicy spotkania pragną przedstawić publicznie swój stosunek do konstytucji, do roli kobiety w świecie islamskim, do walki z ekstremizmem. Planuje się, że owocem konferencji będzie formalnie zatwierdzony dokument będący zbiorem wszystkich zasad, jakimi kieruje się islamska wspólnota religijna w przytoczonych powyżej kwestiach.

Autora notatki prosimy o kontakt (redakcja@kosciol.pl), w celu uzupełnienia jego danych w tekście.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050425115754984