Benedykt XVI budzi entuzjazm wśród Żydów

wto, 26 kwi 2005, 08:09:36

Autor: Mirosław Miarczyński

Posłanie Benedykta XVI do rabina Rzymu spotkało się z zaufaniem przedstawicieli wspólnoty żydowskiej Rzymu - informuje Agencja Zenit.

Były rabin Rzymu Elio Toaff uważa, że początki są bez wątpienia dobre, a teraz trzeba poczekać na to, jak się będą rozwijać. Jest też zdania, że na podstawie wcześniejszych wypowiedzi papieża Ratzingera należy się spodziewać, że dialog tylko zyska. Rabin Toaff spodziewa się też wizyty nowego papieża w synagodze.

Również obecny rabin Rzymu Riccardo Di Segni w adresie do Benedykta XVI wyraził nadzieję na "kontynuowanie owocnego dialogu w poszanowaniu dla odmienności". W swej odpowiedzi zaś papież zobowiązał się do "kontynuowania dialogu i wzmocnienia współpracy z synami i córkami narodu żydowskiego". Di Segni uważa, że te słowa nowego papieża będą "bardzo mocnym sygnałem dla katolików całego świata".

Rabin David Rosen, odpowiedzialny za stosunki międzywyznaniowe w Amerykańskim Kongresie Żydów, w opublikowanym komunikacie stwierdził, że "kardynał Ratzinger już zademonstrował głębokie zobowiązanie dla pogłębienia relacji żydowsko-katolickich; oczekujemy też na podtrzymanie bliskiej współpracy z Kościołem".

Forum Żydzi-Polacy-Chrześcijanie

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050426000336652