Czeskie media umieszczają sprostowania

czw, 28 kwi 2005, 10:24:00

Autor: Jakub Piotr Sowiński

Po bardzo ostrej reakcji Kościoła oraz redaktórów chrześcijańskich portali (Christnet, Isidorus.Net) w najbardziej atesitycznym zakątku Europy, czeskie media umieszczają sporej wielkości artykuły prostujące wczorajsze doniesienia dotyczące papieża Benedykta XVI.

W Mladej Frontie Dnes pojawił się duży artykuł szeroko cytujący "tajny watykański dokument" oraz wypowiedzi kanonistów z czeskiej prowincji bł. Czesława Zakonu Braci Kaznodziejów. W artykule nie brakuje ostrych wypowiedzi w kierunku brytyjskiej prasy, a przekład dokumentu kard. Ratzingera nazwano dezintegrującym całość, kamieniem obrazy.

Dziennik za oo. Damianem Niemcem i Romualdem Robem OP podaje, że ów dokument nawet zaostrza pewne przepisy kościelne, wydłużając okres przedawnienia do 10 lat od dojścia ofiary do pełnoletności (także najdłuższy okres to nawet ponad 20 lat!). Ponadto, jak stwierdził o.Damian Niemiec, kościelne sądy bardzo często czekają na orzeczenie sądu świeckiego, który ma dostęp do lepszych metod dochodzeniowych. Zaś po pozytywnym orzeczeniu nie wahają się nałożyć na skazanego ekskomuniki.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050428102432158