Papieski Golf na aukcji

sob, 30 kwi 2005, 17:05:28

Autor: Panicz

Samochód zarejestrowany niegdyś na nazwisko kardynała Josepha Ratzingera – nowego papieża Benedykta XVI – został wystawiony na internetowej aukcji eBay.

Volkswagen Golf IV z 1999 roku w kolorze szary metalik ( 2 litrowy silnik, 75,000 km na liczniku ) został wystawiony na niemiecką aukcję w serwisie eBay z minimalną ceną 9 900 euro. Obecnie pojawiło się już kilkaset ofert - najwyższa z potwierdzonych w chwili publikacji tego newsa to 61 tysięcy euro.

Niemiecka strona internetowa www.n-tv.de zidentyfikowała sprzedawcę jako niejakiego Benjamina Halbe mieszkającego w Olpe, który twierdzi, że nabył auto od miejscowego dealera w styczniu.

Według właściciela auto „prowadzi się niebiańsko”. Podkreśla on też, że w samochodzie nie zostały zmienione siedzenia i publikuje skan części dowodu rejestracyjnego z nazwiskiem kard. Ratzingera.

Jak donosi strona internetowa niemieckiego tygodnika “Bild” rzeczniczka eBay potwierdziła fakt, iż wszystkie dane zostały sprawdzone w wyniku czego potwierdzono ich autentyczność.

Zainteresowani zadawali na stronie różne pytania m.in. "dlaczego z rury wydechowej leci raz czarny a raz biały dym?"– nawiązując do sygnału skazującego czy nowy papież zostal wybrany by konklawe.

Aukcja zostanie zamknięta 5 maja o godz. 19.30., Watykan nie wydał w tej sprawie żadnego komentarza.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050430170528769