Benedykt XVI planuje wizytę w Polsce

pon, 2 maj 2005, 20:52:00

Autor: Joanna Gacka

Papież Benedykt XVI zamierza odwiedzić Polskę, nie jest jednak znana jeszcze data tej wizyty - poinformował dziś rzecznik Episkopatu ksiądz Józef Kloch podczas spotkania z dziennikarzami na Jasnej Górze, po obradach Rady Stałej Episkopatu Polski i biskupów diecezjalnych.

- Czuję potrzebę odwiedzenia Polski - te słowa skierował w Watykanie Benedykt XVI do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Józefa Michalika. Ks. Kloch poinformował, że arcybiskup "nie miał śmiałości" zapytać o bardziej konkretne plany związane z przyjazdem do ojczystego kraju poprzednika obecnego papieża i dodał, że o ostatecznej dacie wizyty w Polsce zdecyduje sam papież, po uzgodnieniach dokonanych za pośrednictwem nuncjusza papieskiego i z udziałem wladz RP.

Biskupi w najbliższym czasie mają wystosować list w tej sprawie do Benedykta XVI, nie będzie to jednak jeszcze oficjalne, formalne zaproszenie.

Nowego papieża zaprosiły już do kraju polskie władze, w tym prezydent Aleksander Kwaśniewski. Liczne zaproszenia płyną także od studentów z różnych miast.

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050502205208615