Czy sympatia do ksiedza jest grzechem?

nie, 8 maj 2005, 16:37:00

Autor: Gość serwisu

Witam! Mam taki problem - jestem młodą dziewczyną i  mam długo już chłopaka. Ostatnio w mojej parafii zmienili się wikarzy i przyszli młodzi księża. Z jednym z nich się zaprzyjaźniłam ale ostatnio zauważyłam że nasze rozmowy są bardzo śmiałe , szczere czasami łapię się na tym że razem na siebie spoglądamy znienacka. Mój chłopak zna tego księdza i to zauważa. Ja nie chcę psuć nic pomiędzy mną czy też księdzem. Kocham mojego chłopaka ale też dużo myślę o księdzu. Co mam robić?

Na pewno taka sytuacja nie jest grzechem, ale… Nie ma co igrać z ogniem. Prędzej, czy później może on wybuchnąć i ciebie poparzyć. Moim zdaniem, najlepszym rozwiązaniem jest przerwać tę "zabawę" i zmienić obiekt swojego zainteresowania na obiekt, który daje szanse realizacji na płaszczyżnie uczuciowej (w Twoim przypadku, z którym "chodzisz"). Jeśli owo przepracowywanie uczuć czy kontaktów nie będzie odnosiło skutków, to najlepiej, przynajmniej na jakiś czas, unikać jakichkolwiek spotkań z nim.
Jeśli tego księdza rzeczywiście lubisz, to życz mu jak najlepiej, ale nie chciej, by dla Ciebie zaczął podwójne życie. Nie chciej też, by z powodu Ciebie i dla Ciebie zaczął wikłać się w konflikty sumienia... Bądź w swym uczuciu do niego zupełnie bezinteresowna, bądź za niego odpowiedzialna... W takiej miłości na pewno nie będzie grzechu...

 o. Sebastian Bielski

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050505225405642