USA: jak złowić wędkarzy

pon, 9 maj 2005, 13:40:16

Autor: Stanley

Ludzie zwykli opuszczać kościół, aby móc iść na ryby. Dzisiaj idą na ryby, aby doświadczyć kościoła. Coraz większa liczba kościołów i agencji misyjnych specjalizuje się w docieraniu do ludzi nie przychodzących do kościoła i entuzjastów świeżego powietrza, którzy są poza zasięgiem normalnego kościoła.

Terry Chupp, założyciel Team Jesus Ministries wierzy, że te grupy ludzi są w USA najmniej znane kościołowi. "Jeśli łowisz ryby tylko w swojej wannie, nie złapiesz nic. Musisz wyjść tam, gdzie są wędkarze" mówi. Szacuje się, że wędkarzy rekreacyjnych w USA jest około 50 milionów. Ewangelista Al Odom donosi, że ponad 2500 wędkarzy uwierzyło w Jezusa.

"Używamy wędkarstwa jako przynęty, aby przyciągnąć ludzi do środowiska, w którym doświadczą odmieniającej życie mocy Jezusa". Nowy testament ma wiele odniesień do rybactwa, 8 z 12 apostołów było rybakami. "Myślę, że to nie zbieg okoliczności, że Bóg użył rybaków aby zanieść swoje słowo do wszystkich ludzi, mówi Jim Grassi, założyciel Let's Go Fishing Ministries.

Źródło: www.poznajpana.org

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050509134016976