Spotkanie papieża z rodzicami Terri Schiavo

czw, 19 maj 2005, 17:50:36

Autor: DaN

Rodzice zmarłej niedawno Terri Schiavo spotkali się we środę, podczas audiencji generalnej, z papieżem Benedyktem XVI. Papież przywitał się z pogrążonymi w smutku rodzicami, uścisnął im dłoń i spojrzał na pamiątkową fotografię Terri.

Rodzina Schiavo, która dzień wcześniej odbyła 15-minutowe prywatne spotkanie z kardynałem Renato Martino oraz kilkoma innymi wysokimi dostojnikami Watykanu, wyraziła słowa podziękowania za pomoc Stolicy Apostolskiej w próbach ratowania życia ich niepełnosprawnej córki

Oprawione w ramkę zdjęcie Terri stało tuż za papieżem Benedyktem XVI, gdy kolejni pielgrzymi przychodzili na środową audiencję.

Terri Schiavo zmarła 31 marca 2005 roku w hospicjum na Florydzie. Jej rodzicom nie udało się wygrać batalii z sądami, które podtrzymały decyzję o odłączeniu Terri od sztucznej rurki, odżywiającej jej ciało. Kobieta zmarła po 13 dniach.

Przepychanki między rodzicami Schiavo, pragnącymi utrzymać ją przy życiu, a jej mężem, który domagał się skrócenia cierpień swojej żony poróżniły także i opinię publiczną. Rozpoczęto ponownie dyskusje na temat życia i śmierci. Stanowisko Watykanu było jednak stanowcze i niezmienne. Odłączenie rurki podtrzymującej życie Terri Stolica Apostolska uznała za „arbitralnie przyspieszoną agonię”, co jest jawnym pogwałceniem idei chrześcijańskiej oraz cywilizacji.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050519173800177