Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Palestyński szejk: Żydzi jak AIDS

13 maja telewizja palestyńska nadała kazanie szejka Ibrahima Mudeirisa, zatrudnionego oficjalnie przez władze Autonomii Palestyńskiej. "Wraz z powstaniem państwa Izrael, cały islamski naród został utracony, ponieważ Izrael jest rakiem atakującym ciało islamskiego narodu i ponieważ Żydzi są wirusem przypominającym AIDS, przez który cały świat będzie cierpiał" - mówił szejk.

"Dowiecie się, że Żydzi stali za każdym konfliktem na świecie. Żydzi stoją za cierpieniem narodów". "My rządziliśmy światem niegdyś, i przez Allaha, dzień nadejdzie, gdy znów będziemy rządzić światem. Nadejdzie dzień, gdy będziemy rządzić Ameryką. Nadejdzie dzień, gdy będziemy rządzić Brytanią i całym światem - z wyjątkiem Żydów. Żydzi nie będą cieszyć się spokojnym życiem pod naszą władzą, ponieważ są perfidni z natury, jak byli poprzez historię. Nadejdzie dzień, gdy wszystko będzie uwolnione od Żydów - nawet kamienie i drzewa, które były przez nich skrzywdzone. Słuchajcie proroka Mohameda, który mówi wam o złym końcu, który czeka Żydów. Kamienie i drzewa będą czekały na muzułmanów, by wykończyli każdego Żyda".

Dziś jeden z ministrów Autonomii wystąpił z prośbą zwolnienia zatrudnionego przez Autonomię Mudeirisa - minister Nabil Shaath powiedział Reutersowi, że domaga się zawieszenia kleryka, przeprowadzenia dochodzenia oraz zakazu wygłaszania przez niego piątkowych kazań.

Rzecznik izraelskiego ministerstwa spraw zagranicznych oświadczył, że kazanie stanowiło złamanie zobowiązania przyjętego przez Autonomię dotyczącego zakończenia podżegania przeciwko Żydom i Izraelowi.

Kazanie Ibrahima Mudeirisa wraz z transkrypcją w j. angielskim dostępne jest na stronie MEMRI

Forum Żydów PolskichOpcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20050519231610699

No trackback comments for this entry.
Palestyński szejk: Żydzi jak AIDS | 19 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Palestyński szejk: Żydzi jak AIDS
Natalia Róża czw, 19 maj 2005, 23:31:16
Boże mój, czemu Żydzi wciąż spotykają się z nienawiścią? Znałam tylu Żydów - dobrych, zwyczajnych ludzi. Aż się płakać chce, jak się czyta takie rzeczy.

---
Nat

 
Palestyński szejk: Żydzi jak AIDS
mateuszwroc czw, 19 maj 2005, 23:35:55
Jakby się czytało coś Hitlera. Po prostu godne pożałowania.

---
Św. Piusie V módl się za mną!

 
Palestyński szejk: Żydzi jak AIDS
remigius sob, 21 maj 2005, 10:43:21
Ten duchowny muzułmański najwyraźniej nie chce pokoju z Izraelem. To wyłącznie dobra wola Żydów pozwala istnieć Autonomii Palestyńskiej. Żydzi ze względu na to, że arabowie są ludźmi i mają w Izraelu majątki i domy pozwalają im rządzić się autonomicznie. Jednak Ziemia Święta od potoku egipskiego do Eufratu i od Morza Śródziemnego do Pustyni Syryjskiej (czyli Izrael, Autonomia Palestyńska, Jordania i Syria) została przez Boga nadana Izraelitom na wyłączną własność. Aby w przyszłości nie mieć problemów Bóg nakazał Izraelitom wytępienie rdzennych mieszkańców tych ziem. Izraelici tego nie dokonali w zupełności i to stało się przyczyną wielu ich klęsk. Tak było w czsach Starego Testamentu. Jednak - jak pisze apostoł Paweł - przymierze Boga z Izraelem jest nieodwołalne. Izrael w dalszym ciągu posiada Boże prawo do swej ziemi. Dlatego chciałbym by nieodpowiedzialni mułłowie nie drażnili swymi jątrzącymi wypowiedziami Izraela - który jak mówi Biblia jest "źrenicą Bożego oka".

---
A ja odniosłem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano. (1 Kor 4,6)
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń