Palestyński szejk: Żydzi jak AIDS

czw, 19 maj 2005, 23:23:30

Autor: Mirosław Miarczyński

13 maja telewizja palestyńska nadała kazanie szejka Ibrahima Mudeirisa, zatrudnionego oficjalnie przez władze Autonomii Palestyńskiej. "Wraz z powstaniem państwa Izrael, cały islamski naród został utracony, ponieważ Izrael jest rakiem atakującym ciało islamskiego narodu i ponieważ Żydzi są wirusem przypominającym AIDS, przez który cały świat będzie cierpiał" - mówił szejk.

"Dowiecie się, że Żydzi stali za każdym konfliktem na świecie. Żydzi stoją za cierpieniem narodów". "My rządziliśmy światem niegdyś, i przez Allaha, dzień nadejdzie, gdy znów będziemy rządzić światem. Nadejdzie dzień, gdy będziemy rządzić Ameryką. Nadejdzie dzień, gdy będziemy rządzić Brytanią i całym światem - z wyjątkiem Żydów. Żydzi nie będą cieszyć się spokojnym życiem pod naszą władzą, ponieważ są perfidni z natury, jak byli poprzez historię. Nadejdzie dzień, gdy wszystko będzie uwolnione od Żydów - nawet kamienie i drzewa, które były przez nich skrzywdzone. Słuchajcie proroka Mohameda, który mówi wam o złym końcu, który czeka Żydów. Kamienie i drzewa będą czekały na muzułmanów, by wykończyli każdego Żyda".

Dziś jeden z ministrów Autonomii wystąpił z prośbą zwolnienia zatrudnionego przez Autonomię Mudeirisa - minister Nabil Shaath powiedział Reutersowi, że domaga się zawieszenia kleryka, przeprowadzenia dochodzenia oraz zakazu wygłaszania przez niego piątkowych kazań.

Rzecznik izraelskiego ministerstwa spraw zagranicznych oświadczył, że kazanie stanowiło złamanie zobowiązania przyjętego przez Autonomię dotyczącego zakończenia podżegania przeciwko Żydom i Izraelowi.

Kazanie Ibrahima Mudeirisa wraz z transkrypcją w j. angielskim dostępne jest na stronie MEMRI

Forum Żydów Polskich

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050519231610699