Przesłanie Papieża na Lednicę 2005

nie, 5 cze 2005, 15:53:46

Autor: Mateusz Markiewicz

Papież Benedykt XVI, kontynuując tradycję Jana Pawła II, napisał do uczestników spotkania na lednickich polach przesłanie. Jego treść została zamieszczona na oficjalnej stronie internetowej "Lednicy":

Ekscelencjo, drogi księze Arcybiskupie, zostałem poinformowany, że w tych dniach przybędą do Lednicy tysiące młodych ludzi, aby jak co roku w atmosferze żywej modlitwy wspólnie przeżywać tajemnice chrześcijaństwa. Wiem, że mój poprzednik na stolicy piotrowej, niezapomniany Jan Pawel II wiernie towarzyszył tym spotkaniom, skierowując przesłania, które nadawały kierunek całorocznej formacji mlodzieży w Polsce i w krajach ościennych. Chciałbym, aby ta tradycja papieska udziału w lednickich spotkaniach nadal trwała. Dlatego proszę o odczytanie zebranym moich z serca płynacych slów.

Drodzy młodzi Przyjaciele! Wędruję w duchu na lednickie pola, aby dziękować Bogu za Waszą obecność, za waszą wiarę i pragnienie przeżywania własnej obecności z Chrystusem. Chcę wam powiedzieć, że jesteście moją radościa i moją nadzieją. Ufam, że niebawem wielu z Was będę mógł spotkać w Kolonii, pośród Waszych rówieśników z całego świata.

Wiem, że w tegorocznej medytacji powracacie do tego szczególnego momentu, jakim w życiu każdego i każdej z Was był Chrzest świety. Pragniecie na nowo przeżyc to niepowtarzalne obmycie, które staje się wylaniem Ducha Świętego. Ono oczyszcza z grzechu, przywraca godność dziecka Bozego, naznacza niezatartym znamieniem świętości. To niezmierzony dar Bożej miłości.

Niech ten dar nieustannie wzrasta w Was i wydaje owoce wiary, nadziei i milości. "Kto uwierzy i przyjmie chrzest będzie zbawiony" (Mk 16;16). To Chrystusowe zapewnienie przekazują sobie pokolenia, jako przesłanie nadziei.

Święci wszystkich czasów na mocy tego zapewnienia wybierają Chrystusa po to, aby żyć dla Niego i by żyć dla braci. Bądzcie i Wy Jego świadkami. Otwórzcie się na działanie Ducha, który w Was jest i odważnie nieście swiatu orędzie o zbawieniu. Zawierzam Was opiece Maryi, Matki Syna Bożego i z serca blogoslawię w imię Ojca i Syna i Ducha Świetego.

Benedykt pp. XVI Watykan, 2 czerwca 2005

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050605095346896