Dożywocie za spowodowanie poronienia

śro, 8 cze 2005, 21:45:50

Autor: Marta Kamińska

Dziewiętnastolatek z Teksasu, który wywołał u swojej nastoletniej dziewczyny poronienie ciąży bliźniaczej, został oskarżony o podwójne morderstwo i skazany na dożywocie.

Gerardo Flores na prośbę swojej dziewczyny skakał jej po brzuchu, aby wywołać poronienie. Siedemnastoletnia Erica Basaria nie zostanie oskarżona, ponieważ ma ona legalne prawo do aborcji. Dziewczyna nie poddała się jednak zabiegowi, a po czterech miesiącach ciąży żałowała tego. Zaczęła biegać i skakać, aby wywołać poronienie. Kiedy te próby zawiodły, poprosiła swojego chłopaka o pomoc. Flores zeznał policji, że stawał jej na brzuch wiele razy w ciągu tygodnia poprzedzającego poronienie.

Gerardo Flores został skazany automatycznie na dożywocie, ponieważ prokurator nie domagał się kary śmierci, którą dopuszcza stanowe prawo z 2003 roku o ochronie życia płodu.

Prawo stanu Texas uznaje embrion i płód za „osobę" i zezwala na wszczęcie postępowania karnego za spowodowanie jego uszkodzenia lub śmierci. Jednocześnie zwalnia z odpowiedzialności lekarzy, którzy wykonują zabiegi medyczne, w tym zabieg aborcji.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050608144551856