Umowa z Hitlejugend?

wto, 14 cze 2005, 18:39:20

Autor: Jakub Piotr Sowiński

W sobotę 11. czerwca poczytny czeski dziennik "Lidove noviny" umieścił wywiad z eurodeputowaną Janą Boboszikovą. Była prezenterka stacji TV Nova ostro zaatakowała Kościół oraz papieża Benedykta XVI, przypominajac jego przynależność do Hitlerjugend.

Po krytyce wszystkich czeskich eurodeputowanych (poza komunistami) przysła kolej na Kościół. Pani poseł przeszkadza bardzo, że eurodeputowani Partii Demokratyczno-Obywatelskiej (ODS) zrzeszyli się w Europarlamencie z Europejską Partią Ludową (EPP-ED), która wspiera zawarcie konkordatu między Republiką Czeską a Watykanem. Jest to jedyny kraj byłego bloku wschodniego, który do dziś nie zawarł jeszcze żadnego porozumienia z Kościołem Katolickim.

- Może się tak stać, że Mirek Topolanek, będzie z byłym członkiem Hitlerjugend Ratzingerem, teraz Benedyktem XVI podpisywać umowę. - stwierdziła eurodeputowana.

Ciekawostką jest fakt, że krytykująca Benedykta XVI Boboszikova była członkinią Związku Młodzieży Socjalistycznej - organizacji w której członkowstwo obowiązkowe nie było .

Vladimir Kruzik

www.isidorus.net/cz/

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050614152924184