Likwidacja konta za dyskryminowanie homoseksualistów

sob, 25 cze 2005, 18:25:03

Autor: Panicz

Jeden z brytyjskich banków – "The Co-operative Bank" poprosił o zamknięcie kont ewangelikalną grupę chrześcijańską – „Christian Voice”. Decyzja jest rezultatem prowadzonej przez organizację "anty-homoseksualnej polityki". Jak oświadczył rzecznik prasowy banku poglądy wyrażane przez tę grupę nie są w żaden sposób kompatybilne z polityką instytucji, która propaguje przede wszystkim ideę różnorodności.

Członkowie grupy uważają natomiast, że decyzja została podjęta tylko i wyłącznie ze względu na jej religijny charakter. Spodziewają się także, iż wkrótce będą miały miejsce kolejne przypadki zamykania kont innym grupom o stricte religijnym charakterze.

Organizacja swoje konto posiada od 3 lat, jednak bank zadecydował, że stanowisko dotyczące problemu orientacji seksualnej prezentowane przez nią jest zbyt radykalne.

Grupa po raz pierwszy publicznie zaistniała na początku roku kiedy wzięła udział w jednym z programów BBC, aby zaprotestować przeciwko emisji kontrowersyjnego musicalu Jerrego Springera – „The Opera”. Zdaniem jej członków spektakl ma bluźnierczy charakter - przedstawia Jezusa jako „seksualnego dewianta”.

Elementem wizerunku The Co-operative Bank są zasady etyczne mające na celu między innymi "promowanie różnorodności i tolerancji" oraz przestrzeganie "podstawowych praw człowieka". Dlatego bank na swoich stronach oświadcza iż "nie prowadzi kont na rzecz instytucji, których polityka nie jest zgodna z warościami zawartymi w Uniwersalnej Deklaracji Praw Człowieka".

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050625182503141