Czy mam szanse na unieważnienie małżeństwa?

śro, 29 cze 2005, 22:07:00

Autor: Gość serwisu

Od 2000 r. nie żyję z mężem. W roku 2004 otrzymaliśmy rozwód cywilny. Mój mąż w 2000 r. stwierdził , że mnie nie kocha, nigdy nie kochał i w zasadzie to nie wie dlaczego się ze mną ożenił. Zdradzał mnie w trakcie naszego wspólnego małżeństwa. Mamy dwójkę dzieci 8 i 11 lat. Obecnie mój były mąż już od 5 lat żyje z inną kobietą. W przyszłym roku z tego związku urodzi się dziecko. Ja również poznałam innego mężczyznę. Dlatego też chciałabym bardzo unieważnić poprzednie małżeństwo. Nie wiem jakie mam szanse. Czy to, że mąż mnie zdradzał i oszukiwał może być podstawą do wniesienia sprawy?

Byliśmy małżeństwem 7 lat. Ostatni rok małżeństwa to były już same kłamstwa i znęcanie się nade mną psychicznie. Nie wracanie na noce, oszukiwanie, brak współżycia intymnego.

Proszę o odpowiedź. Bea

Z przytoczonego opisu, nie wynikają przesłanki nieważności małżeństwa, chyba że istnieją okoliczności, które nie zostały przytoczone w opisie. Autorka listu sama stwierdza, że największe kłopoty pojawiły się w ostatnim roku małżeństwa. Natomiast nie ma żadnego opisu jak kształtowało się małżeństwo w poprzednich latach. W związku konieczne jest przeanalizowanie tego okresu, jak i czasu znajomości przedmałżenskiej, by ustalić czy mamy do czynienia z nieważnie zawartym małżeństwem.

Mgr lic prawa kanonicznego Małgorzata Baran

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/2005062700220989