Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Reakcja brytyjskich muzułmanów na zamachy

Rzecznik Muzułmańskiej Rady w Wielkiej Brytanii Inayat Bunglawala nawołuje wszystkich swoich wiernych do piątkowej modlitwy za ofiary londyńskich zamachów.

Przywódcy duchowi z całej Wielkiej Brytanii zgromadza się w Londynie, aby przedyskutować jak należy postępować w zaistniałych okolicznościach. Liderzy Kościołów już współpracują z muzułmańskimi organizacjami, zapewniając kongregacjom jedność przeciwko możliwym wystąpieniom anty-islamskim.

Brytyjski Minister Spraw Wewnętrznych Charles Clarke powiedział, że będzie ściśle współpracował z różnymi grupami w celu zapobiegania potencjalnym atakom na brytyjskie mniejszości etniczne. - Mam nadzieje spotkać się dzisiaj(piątek) z przywódcami duchowymi w celu przedyskutowania pewnych pytań. Policja przygląda się bardzo dokładnie każdej organizacji, która mogłaby potencjalnie zaatakować jakąś etniczna mniejszość - powiedział minister dla BBC Radio Five Live.

Inayat Bunglawala z Muzułmańskiej Rady w Wielkiej Brytanii, podkreślił, że meczety w całej Wielkiej Brytanii będą modliły się podczas piątkowej modlitwy. Ma także nadzieje, że uzyska jakieś informacje, kto stoi za zamachami. Uważa, że najgorszą rzeczą jaką teraz muzułmanie mogą zrobić, jest pozostanie w domu. - Oczywiście należy być ostrożnym, ale ludzie powinni chodzić do pracy i robić wszystko tak jak zazwyczaj. Siedzenie w domu byłoby wysłaniem błędnej informacji.

Przewodniczący Muzułmańskiej Rady w Wielkiej Brytanii Iqbal Sacranie powiedział, że absolutnie potępia ataki. Łączy się we współczuciu z głowami Kościołów, z którymi jest w trakcie wypracowywania wspólnego stanowiska obu religii w sytuacji takiego ataku. - Jesteśmy po prostu zszokowani chcemy wyrazić nasze najgłębsze kondolencje rodzinom ofiar. Ci okrutni terroryści chcą zdemoralizować nasz naród i podzielić nas. Wszyscy musimy się zjednoczyć w pomocy dla policji w upolowania tych morderców.

W czwartek przewodniczący Muzułmańskiego Stowarzyszenia w Wielkiej Brytanii, organizacji mniejszej niż Muzułmańska Rada w Wielkiej Brytanii, powiedział, ze obiektem ataków mogą stać się muzułmanki w tradycyjnych chustach.

Przed Royal London Hospital rozmawiali ze sobą biskup Stepney, Stephen Oliver i dr Mohammed Abdul Bari, minister meczetu na East London. Dr Bari mówi "jesteśmy zszokowani i przerażeni tym, co się stało. Rozmawiałem z kongregacją meczetu i próbowałem uspokoić ich strach". - W takich sytuacjach, ludzie najpierw są przerażeni, a potem wściekli. - powiedział biskup Stepney. - W powietrzu unosi się wiele spekulacji. Jesteśmy przekonani, że jedyną słuszną reakcją jest jedność obydwu religii - dodał hierarcha.

Forum Żydzi-Polacy-Chrześcijanie na podsawie BBCOpcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20050710215955938

No trackback comments for this entry.
Reakcja brytyjskich muzułmanów na zamachy | 3 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Maciek pon, 11 lip 2005, 00:03:34

Jasne. I wogóle nie wiedział o tym, czego się naucza w środowisku muzułmanów w Londynie. :-/

A tak na marginesie, w którejś Hadisie jest wyjaśnione, że niewiernym można kłamać.

---

Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

 
 • milka pon, 11 lip 2005, 09:13:28
dluhomil pon, 11 lip 2005, 11:49:10
Cywilizacja islamu pozwala na klamstwa wobec niewiernego, ba, wokol tego zgadnienia powstala zwarta doktryna nazwana   KETMAN'em.  O tym pisal juz Czeslaw Milosz w Zniewolonym umysle, wyd.II, rok 1990., str.82. Oczywiscie w innym kontekscie. Nasz noblista przytaczal prace posla francuskiego, ktory wiele lat spedzil na Bliskim Wschodzie. Gobineau pisal odnosnie katmanu" ....posiadacz prawdy nie powinien wystawic swojej osoby,  swojego majatku swojego powazania na zaslepienie tych, ktorych Bogu spodobalo sie wprowadzic w blad i utrzymywac w bledzie". Dalej "....milczenie nie wystarcza, kiedy moze uchodzic ono za przyznanie sie. Wtedy nie nalezy sie wahac. Nie tylko trzeba w tedy wyrzac sie publicznie swoich pogladow, ale zaleca sie uzycie publicznie wszystkich podstępow, byleby tylko zmylic przeciwnika. Bedzie sie wtedy wypowiadac wszystkie wyznania wiary, ktore podobaja sie przeciwnikowi /..../ W ten sposob zdobedzie sie wielkie zadwolenie i zaslugi, uchronie sie siebie i swoich/.../Ketman napelnie dumą tego, kto go praktykuje. Wierzacy dzieki temu osiaga  STAN TRWALEJ WYZSZOSCI NAD TYM, KTOREGO OSZUKAL.
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń