XXIV Kongres Odnowy w Duchu Świętym

nie, 24 lip 2005, 23:12:17

Autor: ks. Artur Karbowy SAC

XXIV Krajowy Kongres Odnowy w Duchu Świętym w Brazylii odbywa się w dniach od 21 do 24 lipca 2005 roku. Tegoroczny Kongres odbywa się w Cachoeira Paulista (stan São Paulo) w siedzibie Canção Nova – ruchu powstałego na bazie Odnowy w Duchu Świętym, który między innymi nadaje program telewizyjny i radiowy na cala Brazylię.

Papież Benedykt XVI za pośrednictwem biskupa Leonardo Sandri z Sekretariatu Stanu Watykanu wystosował list do uczestników Kongresu. W liście Benedykt XVI nawiązał do tematu Kongresu “Celebrując jedność” wzywając dla uczestników światło Ducha Świętego, aby wynik ich pracy skierował się na waloryzacje rodziny poprzez chrześcijańską edukacje, utożsamianiem się z Kościołem oraz poprzez świadectwo wiary ukazywać innym walor życia chrześcijańskiego.

W Kongresie uczestniczą niektórzy brazylijscy kardynałowie, biskupi oraz wielu wiernych związanych z ruchem Odnowy w Duchu Świętym. Oprócz modlitwy, wykładów, świadectw dzień Kongresu przepełniony jest również chwaleniem Boga poprzez muzykę i śpiew.

Odnowa w Duchu Świętym powstała w latach 70 w wyniku prośby Jana XIII o modlitwę do Ducha Świętego intencji odnowy Kościoła. Odnowa w Duchu Świętym jest znana na całym świecie i poprzez doświadczenie obecności Ducha Świętego ukazuje wszystkim miłość Bożą.

Jan Paweł II w 1988 roku powiedział, ze: “Odnowa w Duchu Świętym pomaga wielu chrześcijanom na nowo odkryć obecność i moc Ducha Świętego w ich życiu, w życiu Kościoła oraz w świecie”.

Więcej informacji na temat XXIV Kongresu Odnowy w Duchu Świętym w Brazylii można znaleźć na stronie www.cancanova.org.br

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050724044534280