Konferencja psalmistów

czw, 28 lip 2005, 01:39:57

Autor: Go¶ć serwisu

W dniach 29 - 30 lipca 2005 roku w klasztorze ¶w. Onufrego w Jabłecznej odbędzie się konferencja dla psalmisów i dyrygentów. W programie spotkania przewidziane s± zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne warsztaty.

Spotkanie rozpocznie się w pi±tek molebnem. Nastepnie będzie mieć miejsce wykład na temat ¶piewu neumatycznego (znamiennego raspiewu), a także znaków notacji neumatycznej i ich odpowiedników na klasycznej pięciolinii. Czę¶ć praktyczna składać się będzie z ćwiczeń nad wybranymi formami ¶piewu znamiennego, jak też innymi rodzajami ¶piewu jednogłosowego. Drugiego dnia tematem będa utwory ¶piewu neumatycznego w odmianie wielogłosowej. Będzie również mieć miejsce krótki koncert przygotowany przez uczestników spotkania podczas warsztatów.

W czasie dwóch dni konferencji będ± mieć miejsce nabożeństwa, podczas których ¶piewać będ± uczestnicy konferencji.

Konferencje psalmistów odbywaj± się od kilku lat. Ludzie, którzy na co dzień pracuj± z chórami w różnych cerkwiach w Polsce mog± spotkać się, by poszerzyć swoj± wiedzę, podyskutować o problemach, a także zdobyć nowe umiejętno¶ci, które potem przekazać mog± swoim chórzystom. Niemał± rolę pełni miejsce spotkania - klasztor, który swoj± atmosfer± nastraja do modlitwy i wspólnego ¶piewania.

Cerkiew.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050728013250543