Droga Krzyżowa Gibsona w Sydney

pon, 8 sie 2005, 23:31:54

Autor: Krzysztof Strzępka

Mel Gibson będzie rekonstruował ostatnią drogę Chrystusa na ulicach Sydney, jeśli Papież odwiedzi to miasto w 2008 r. Droga Krzyżowa Gibsona będzie częścią katolickiego Dnia Młodych.

Zgodnie z dokumentami zawierającymi propozycję organizacji tego wydarzenia, przesłanymi do Watykanu, Gibson będzie poproszony o stworzenie stacji Drogi Krzyżowej tak jak to zrobił w swoim głośnym filmie „Pasja” donosi australijski dziennik „Herald.”

Stacje będą się rozpoczynały od ostatniej wieczerzy, która prawdopodobnie zostanie zainscenizowana w operze, a zakończą się ukrzyżowaniem w katedrze św. Marii.

Arcybiskup Sydney, Kardynał George Pell potwierdził chęć współpracy z twórcą Pasji, jeśli Sydney zostanie gospodarzem kolejnego Dnia Młodych.

Zaangażowanie Gibsona jest istotne na naszej „liście życzeń” powiedział Kardynał Pell dodając, że „jego uczestnictwo może być bardzo atrakcyjne.”

Benedykt XVI ogłosi wybór miasta na następne spotkanie młodych w Koloni 21 sierpnia.

Dokumenty, które otrzymał „Herald” nie mówią nic o kosztach przedsięwzięcia, ale pogłoska, która mówi o 80 mln. dolarów szybko zaniepokoiła niektóre sekcje kościoła, które ogłosiły, że taka kwota mogłaby być gdziekolwiek lepiej wydana.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050807133154514