Papież Benedykt XVI z polskim obywatelstwem?

czw, 11 sie 2005, 12:57:16

Autor: Izabela Okrój-Hernik

Wczoraj w wywiadzie udzielonym niemieckiej gazecie „GeneralAnzeiger” Lech Wałęsa swoim oryginalnym pomysłem zaskoczył po raz kolejny opinię publiczną. Były prezydent zaproponował bowiem, aby papież Benedykt XVI przyjął polskie obywatelstwo – czytamy w „Życiu Warszawy”.

Propozycja Lecha Wałęsy była podyktowana prośbą niemieckiego dziennikarza o ocenę postaci nowego papieża. Wałęsa podkreślił, że Polska jest krajem katolickim, w którym kocha się papieża, a przyjęcie przez Benedykta XVI polskiego obywatelstwa jako drugiego pozwoliłoby mu na otrzymanie jeszcze większego poparcia.

Komentując wypowiedź Lecha Wałęsy dla niemieckiej gazety, biskup Tadeusz Pieronek powiedział, że prawo co prawda nie zabrania przyjęcia obywatelstwa dowolnie wybranego kraju, jednak z logicznego punktu widzenia propozycja wydaje się absurdalna. Biskup Pieronek sprowadził pomysł Wałęsy do rangi żartu, podkreślając, że miłość do papieża nie jest podyktowana żadnym obywatelstwem.

Biskup Tadeusz Pieronek dodał również, że pomysłu Lecha Wałęsy nie należy traktować jako bezpośredniej propozycji dla papieża Benedykta XVI.

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050811105716575