Jaki ekumenizm?

nie, 14 sie 2005, 11:34:31

Autor: Joanna Gacka

Artykuł Ekumenizm - tak, ale jaki? (wyrażający subiektywne poglądy Autora) początkuje dyskusję na temat ekumenizmu i tego co właściwie oznacza w życiu chrześcijan z różnych denominacji (a właściwie spoza denominacji). Uważając, że wzajemne poznanie jest podstawą do jakiegokolwiek dialogu, serdecznie zapraszamy do przesyłania podobnych artykułów.

Zdajemy sobie sprawę, że postawy wobec ekumenizmu są niezwykle różne, dlatego nie oczekujemy samych superlatyw. Ważne jest to byśmy wiedzieli, o czym mówią nasi rozmówcy gdy mówią o ekumenizmie, umieli szanować różnorodne postawy i nie zakładać a priori, że w tym względzie każdy musi myśleć tak samo.

Testy dotyczące ekumenizmu, jako bardzo osobiste wynurzenia będą pojawiały się w dziale "Listy od Czytelników"). Warunkiem publikacji jest podanie na dole tekstu lub w informacji o autorze (dostępnych przez kliknięcie w imię i nazwisko osoby publikującej) danych dotyczących przynależności wyznaniowej lub utożsamiania się autora z denominacją chrześcijańską (przy czym nie chodzi tu o formalną przynależność a o wskazanie tego nurtu, który jest najbliższy). Serdecznie zapraszamy do nadsyłania swoich opinii.

Jednocześnie zapraszamy do dyskusji dotyczącej tego tematu nie w komentarzach a na  Forum.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/2005081411343196