Pozostawcie krzyże!

wto, 16 sie 2005, 00:13:21

Autor: Marcin Winiarski

Papież Benedykt XVI, sprawując w poniedziałkowe przedpołudnie mszę św z okazji święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, zaapelował o nie usuwanie krzyży z miejsc publicznych.

Coraz częściej z Europy Zachodniej dochodzą głosy, że krzyże powinny zniknąć ze szkół i urzędów. Przedstawiciele coraz bardziej zlaicyzowanego społeczeństwa Unii Europejskiej coraz częściej bowiem uważają, że wiara - lub jej brak - jest wyłzcnie osobistą, bardzo intymną, sprawą każdego człowieka. Nikomu też nie wolno niczego narzucać. A jako narzucanie właśnie religii chrześcijańskiej uważają obecność krzyży w miejscach publicznych. W imię źle pojętej tolerancji i równości światopoglądowej, coraz częściej są one usuwane, jak np. ostatnio we Włoszech.

"Ważne jest, by Bóg był obecny w życiu publicznym przez znak krzyża w domach i budynkach publicznych. Tam, gdzie znika Bóg, człowiek nie staje się wcale większy, ale traci godność, staje się owocem ślepej ewolucji i z tego powodu może być wykorzystywany. Tylko wtedy, gdy Bóg jest wielki, człowiek także jest wielki" - podkreślił Benedykt XVI wygłaszając homilię.

Msza sprawowana była przez papieża w niewielkim kościółku położonym w pobliżu Pałacu Apostolskiego w Castel Gandolfo, gdzie papież obecnie przebywa na wakacjach. Papieskiej homilii wysłuchała kilkutysięczna rzesza wiernych zgromadzona na głównym placu miasteczka.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050816001321872