Benedykt XVI opłakuje brata Rogera

śro, 17 sie 2005, 16:01:32

Autor: Marcin Winiarski

Założyciela ekumenicznej wspólnoty z Taizé, zamordowanego wczoraj brata Rogera, wspomniał dziś, podczas audiencji generalnej papież Benedykt XVI. Zapewnił, że będzie się modlił za zmarłego.

Dzisiaj rano otrzymałem bardzo smutną wiadomość. Podczas wczorajszych nieszporów nasz drogi brat Roger, który założył Wspólnotę z Taizé, został zamordowany przez niezrównoważoną psychicznie kobietę. Ta bardzo smutna wiadomośc bardzo mnie dotknęła. (...) W tym momencie smutku możemy powierzyć Bożej dobroci duszę tego wiernego sługi i wiemy, że z tego smutku (...) narodzi się radość, która wypływa z wejścia do niebiańskiej ojczyzny. Musimy pamiętać, że jesteśmy pracownikami Winnicy Pańskiej, a Pan towarzyszy i udziela nam w końcu swojej radości” - mówił papież.

Benedykt XVI wczoraj właśnie otrzymał piękny list od ś.p. brata Rogera. Założyciel Wspólnoty z Taizé wyraził w nim, że choć nie jest możliwa jego obecność w Kolonii, w głębi swego serca łączy się z papieżem i młodymi zgromadznonymi tam na Światowych Dniach Młodzieży. Przeor zapowiedział także, że gdy tylko będzie to możliwe wraz z braćmi ze Wspólnoty z Taizé przyjadą do Watykanu, by spotkać się z nowym papieżem.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050817160132637