Kolonia - dzień pełen smutku

czw, 18 sie 2005, 07:36:45

Autor: Marcin Winiarski

Pod znakiem żałoby po br. Rogerze z Taizé przebiegał trzeci dzień ŚDM. Duchowni i młodzież podczas dziesiejszych ketechez wspominali tego człowieka prostej i heroicznej zarazem wiary, apostoła pojednania.

W kościele św. Agnieszki w Kolonii - który jest jednym z dwóch miejsc, gdzie uczestnicy ŚDM każdego dnia gromadzą się na wspólnej modlitwie z udziałem braci z Taizé - wyłożona została księga kondolencyjna. Jako pierwszy wpisał się do niej kard. Joachim Meisner, arcybiskup Kolonii. Do księgi wpisać się będą mogli wszyscy ci, którym bliska była osoba brata Rogera i którzy czują smutek i ból w związku z jego odejściem.

Kard. Walter Kasper - przewodniczący Papieskiej Rady Popierania Jedności Chrześcijan - oddał hołd br. Rogerowi podczas wygłoszonej przez siebie katechezy. Podkreślił, że był on pionierem jedności chrześcijan.

Po udanym zamachu na życie br. Rogera podniosły się głosy, czy nie należałoby zwiększyć ochrony papieża Benedykta XVI podczas jego pobytu w Kolonii. Przybędzie on tam już jutro. Organizatorzy jednak nie podjęli decyzji o zaostrzeniu środków bezpieczeństwa.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050817223645600