Papież przyjedzie do Polski?

sob, 27 sie 2005, 01:13:52

Autor: Izabela Okrój-Hernik

Wczoraj pojawiła się informacja podana przez polski episkopat, że papież Benedykt XVI mógłby przybyć do Polski na pielgrzymkę w czerwcu przyszłego roku. Watykańskie biuro prasowe nie potwierdziło jednak tej informacji, argumentując, że nie znane są jeszcze plany papieża na 2006 rok.

P eprezentujący biuro prasowe Watykanu ojciec Ciro Benedettini, komentując wiadomość polskiego episkopatu poinformował, że jeszcze nie ma żadnych informacji dotyczących wizyty papieża w Polsce. Dodał również, że nie znane są również plany papieża na przyszły rok, a podróże Benedykta XVI zapowiadane są zazwyczaj z dwumiesięcznym wyprzedzeniem.

Zamieszanie związane z informacją o wizycie papieża w czerwcu 2006 roku pojawiło się po przekazaniu przez sekretarza episkopatu biskupa Piotra Liberę tej wieści. Pielgrzymkę Benedykta XVI zapowiadał również wcześniej biskup diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej Kazimierz Nycz.

Biskup Nycz przypomniał o zaproszeniu, jakie Episkopat Polski wystosował do papieża Benedykta XVI. Podkreślił również, że obecnie wiadomo już, że współpracownicy papieża otrzymali polecenie przygotowania na przyszły rok pielgrzymki do ojczyzny Jana Pawła II.

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/2005082701084483