Książka na wakacje 2005 - "Córka Gangesu" Arash Miro

śro, 31 sie 2005, 00:45:11

Autor: Gość serwisu

Bardzo spodobała mi się książka:  "CÓRKA GANGESU" Arash Miro  i dlatego postanowiłam ja polecić i napisać do niej recenzję.

Książka przedstawia niezwykłe losy małej hinduskiej dziewczynki, która została adoptowana przez hiszpańskie małżeństwo. Miłość jej nowych rodziców była dla niej tak wielka, że pokonała barierę językową, obyczajową, kulturową, rasową.

 Po dwudziestu latach bohaterka dziennika "Córka Gangesu" - Asha Miró - zapragnęła odwiedzić kraj swojego pochodzenia. Chciała odnaleźć swoje korzenie i poznać Indie, pomagając jednocześnie mieszkańcom tego kraju. Dlatego zdecydowała się na wyjazd jako wolontariuszka organizacji pozarządowej SETEM. Pracując jako wolontariuszka Asha jednocześnie, krok po kroku, zbliżała się do odkrycia tajemnicy swoich narodzin. Odwiedziła klasztor w którym się wychowywała od 3 roku zycia, miejsce narodzin, dowiedziała sie kim byli jej rodzice.

Pobyt w Indiach wywarł ogromny wpływ na życie bohaterki. Odkryła swoją tożsamość - poczuła się związana z tym pięknym krajem pełnym niewyobrażalnych kontrastów. Jednocześnie zrozumiała, jakie obawy musiały towarzyszyć jej przybranym rodzicom, kiedy adoptowali hinduską dziewczynkę. Wiedząc, że wszelkie trudności pokonali, dając jej bezwarunkową miłość, Asha Miró, po powrocie do Hiszpanii, postanowiła pomagać małżeństwom pragnącym adoptować dzieci z innych krajów.

Barbara Borowiec

Recenzja zgłoszona do konkursu "Książka na wakacje 2005"

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050831003415190