Książka na wakacje 2005 - Gian Franco Svidercoschi, "Historia Karola Wojtyły"

czw, 8 wrz 2005, 00:32:52

Autor: Gość serwisu

Ostatnio przeczytałam bardzo interesującą i wciągającą książkę. Pozycja owa nosi tytuł  "Historia Karola Wojtyły" i napisana została przez Gian Franco Svidercoschi. Jest ona prawdziwym i jakże przejmującym obrazem życia pierwszego papieża Polaka. Ukazuje nam nie tylko "suche fakty", ale przede wszystkim duchowe przemiany w życiu chłopca, młodzieńca, mężczyzny, a później kapłana.

Dzięki tej książce może poznać najważniejsze okresy w życiu Karola Wojtyły, przeczytać o jego sytuacji rodzinnej, szkole, przyjaźniach, pracy artystycznej w teatrze, jak również  o jego religijności i ogromnej wierze. Zapoznać się z prawdziwą rzeczywistością tamtych trudnych czasów, w jakich przyszło mu dorastać, a później żyć. Pozycja ta nie jest jednak wyłącznie biografią wielkiego człowieka, zawiera ona też historię narodu polskiego i całego świata. Autor tej książki napisał o Lolku nie jak o ideale, a jak o zwykłym człowieku, który posiada zarówno wady i zalety. Jednak życie ogromnie doświadcza
Karola, a te przeżycia mają ogromny wpływ na jego dalsze losy.

"Historia Karola Wojtyły" bardzo mi się podobała. Sposób w jaki autor przedstawiał postać tak wielkiego człowieka jest bardzo dobry, ponieważ ukazuje nam jak wielki wpływ ma Bóg na nasze losy. Osobiście przyznam, że ta książka może poruszyć każdego, nawet największego "twardziela" i grzesznika. Jej prostota przemawia sama przez siebie i sprawia, iż chcemy być lepszymi ludźmi. Jako ciekawostkę dodam jeszcze, że na podstawie tej powieści został nakręcony film "Karol, człowiek, który został papieżem".

Justyna Rut

Recenzja zgłoszona do konkursu "Książka na wakacje 2005"

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050908002557834