Kontrowersyjna lekcja etyki

pon, 12 wrz 2005, 23:30:59

Autor: Izabela Okrój-Hernik

W jednym z konspektów lekcji przygotowanych dla nauczycieli przez jezuickie wydawnictwo WAM z Krakowa oraz „Frondę” znajduje się kontrowersyjna propozycja zajęć. Uczniowie czytają list homoseksualisty, a następnie zamiast słowa „gej” mają wpisać „faszysta” i przeczytać go ponownie – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Konspekt uzupełnia film pod tytułem „Homoseksualizm – czy to normalne”?, z którego uczniowie dowiadują się, że homoseksualizm to przejaw niedostatku męskości, neurozy i nienormalności. Pogląd ten poparty jest autorytetem profesora Gerarda van Aardwega, prowadzącego terapię homoseksualistów.

Na koniec ćwiczenia nauczyciel według podanego w konspekcie wzoru powinien przekazać uczniom, że zmiana słowa w tekście ma ukazać, jak łatwo ulega się poprawności politycznej oraz szantażowi emocjonalnemu ze strony pokrzywdzonych.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza” kasety WAM oraz „Frondy” nie ma jednak na liście materiałów pomocniczych dopuszczonych przez Ministerstwo Edukacji do wykorzystywania na lekcjach. Możliwe jednak, że kaseta ta może być używana przez nauczycieli, ponieważ decyzja w tej sprawie należy jedynie do dyrektora danej szkoły i nauczycieli.

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050912232805452