Czy dostałam znak nieważności małżeństwa?

śro, 21 wrz 2005, 00:02:15

Autor: Gość serwisu

Proszę o pomoc - i odpowiedź czy mam szanse na unieważnienie małżeństwa które okazało sie fatalną pomyłką. Jestem osobą głęboko wierzą. Dzisiaj wiem że wszystko co sie dzieje w moim życiu to wola Boża. Kidyś patrzyłam na to inaczej. Wiem że Pan chce mnie sprowadzić do siebie -wiem że mówi do mnie przez Pismo Św. Pan zawsze dawał mi znaki tylko ja nie umiałam ich właściwie odczytać bo nie było Boga w moim sercu.

Taki znak pojawił sie  w czasie składnia przysięgi małżeńskiej. Po podniesieniu z tacy obrączki którą miałam nałożyć przyszłemu mężowi - wypadła mi z rąk i potoczyła sie po schodach w dół daleko od ołtarza. Czy w świetle prawa Kościelnego może to być podstawą do twierdzenia że jest to małżeństwo niechciane przez Boga - nieważne? Inna rzeczą jest to że wszystkie dokumenty zostały przez nas podpisane przed złożeniem przysięgi - co zarówno dla nas jak i świadków wydawało sie dziwne. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Ufam że Pan naprostuje ścieżki mojego życia.

Prawo Kanoniczne w częsci poświęconej procesom małżeńskim, zakłada, że by udowodnić nieważność małżeństwa nalezy przedłożyć w Sądzie prócz skargi powodowej, również i wiarygodne środki dowodowe, za pomocą których chce się udowodnić nieważność małżeństwa.

Z podanych przez Panią okoliczności nie wynika przesłanka nieważności małżeństwa, gdyż nie kwalifikują się do żadnego tytułu prawnego, jak i również nie stanowią one żadnego materiału dowodowego.

Małgorzata Baran

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050914121915795