Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Kościół odrzuca datki od przestepców

Konferencja Episkopatu Meksyku (CEM) we środę 21 września 2005 roku wydała notę informującą, że Kościół odrzuca wszelkie dotacje, darowizny ekonomiczne, których źródło pochodzenia jest niejasne lub jeśli istnieje podejrzenie, że pochodzi ono z przemysłu narkotykowego. Dokument ten został wydany aby rozjaśnić wszelkie niejasności wynikłe z nieprawidłowej interpretacji przez media wypowiedzi biskupa Aquas Calientes, Dom Ramóna Godínez Flores.

Media sugerowały opierając się na wypowiedzi Dom Ramóna, że Kościół otrzymuje dotacje pochodzące z przemysłu narkotykowego. W wyniku całego zamieszania w poniedziałek rzecznik prasowy prezydenta Rubén Aguilar Valenzuela powiedział, że Kościół Katolicki nie jest organizacją stojącą poza prawem i odpowiednie instytucje powinny rozstrzygnąć czy należy rozpoczynać śledztwo w tej sprawie.

W komunikacie opublikowanym przez sekretarza CEM, biskup z Texcoco, Dom Carlos Aguiar Retes powiedział, że: „jest powszechnienie wiadomo, że Kościół odrzuca wszelkie działanie przeciwne etyce”. Dom Carlos dodał, że: „działanie to, jest kategoryczne, kiedy się ma do czynienia z przestępstwem tak wielkim jak przemysł narkotykowy, który powoduje niszczenie rodziny oraz systemu społeczno-ekonomicznego naszego kraju oraz świata”.

W komunikacie przypomina się, że: „Kościół Katolicki jest też jedną z organizacji, która zajmuje się osobami uzależnionymi od narkotyków oraz tworzy różnego rodzaju drogi ukazujące w szczególności młodzieży piękno życia bez narkotyku”. Dlatego też jakiekolwiek uczestnictwo w przemyśle narkotykowym niszczyłoby nie tylko fundamenty Kościoła ale i wszelką prace socjalną, dodaje Dom Aguiar Retes w imieniu biskupów meksykańskich.

Biskupi meksykańscy przypomnieli, że aby złożyć jakąkolwiek ofiarę w kościele nikt nie musi się identyfikować, ale dotyczy to małych ofiar, przy większych ofiarach Kościół meksykański wymaga identyfikacji ofiarodawcy i kiedy istnieje podejrzenie, że pieniądze pochodzą z działalności przeciwnej etyce, odmawia się przyjęcia ofiary, aby uniknąć jakichkolwiek podejrzeń o popełnienie przestępstwa. CEM przypomniał również, że Kościół meksykański od dawna juz wyklucza osoby zaangażowane w przemysł narkotykowy jako świadków przy sakramentach oraz zabrania im zajmowania stanowisk w kościele.

źródło: Agencja ZENITOpcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20050922215647291

No trackback comments for this entry.
Kościół odrzuca datki od przestepców | 8 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Kościół odrzuca datki od przestepców
Kwiryniusz czw, 22 wrz 2005, 23:02:40
A kiedy polski Kosciół Katolicki przestanie utrzymywać swoje media z pieniędzy szmalcowników?

cóż, pecunia non olet

 
Kościół odrzuca datki od przestepców
swiatlo sob, 24 wrz 2005, 20:15:28
Kosciol powinien takze odrzucic datki pochodzace z wymuszen, gdyz jest to obzydliwoscia dla Pana. Czyli odrzucic wszelkie wsparcie finansowe od rzadow, gdyz panstwa posluguja sie aparatem przemocy w egzekwowaniu narzucanych na obywateli podatkow i danin.
 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń